Nowi ministranci

W dniu 16.09.18 na Mszy św. o godz. 11. 00 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Szesnastu aspirantów zostało z radością przyjętych do grona ministrantów. Obrzędu dokonał ks. Proboszcz Ryszard Sorota. Cieszy nas ten fakt, gdyż LSO to ważna grupa parafialna. Dziękujemy bardzo rodzicom nowych ministrantów za troskę i poświęcenie dla tej ważnej sprawy. Chłopcom życzymy wiele radości i wytrwałości z pełnionej służby przy ołtarzu.

Nowi ministranci w naszej Bazylice

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święta LSO, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Grybowskiej Bazylika powiększyła się o nowych ministrantów. Po przeszło kilkumiesięcznym przygotowaniu siedmiu aspirantów: Bacia Paweł, Brzezicki Patryk, Macur Kamil, Rutkiewicz Szymon, Rzemiński Adam, Sułkowski Maciej i Święs Damian zostali uroczyście przyjęci do grona ministrantów. Dokonał tego ks. Prałat Proboszcz podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Chłopcom towarzyszyli w tej uroczystości ich rodzice, którym wyrażamy naszą wdzięczność i wyrazy uznania za wkład w przygotowaniu i zachęceniu chłopców do podjęcia służby przy ołtarzu. Nowych ministrantów polecamy opiece ich Patronów, aby wypraszali im potrzebne dary w podejmowaniu codziennej służby w naszej Bazylice.

Kolonia nad m. Bałtyckim

Dwudniowa wycieczka do Rytra

Słowo łacińskie ministrare oznacza „służyć”, „pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

W ten sposób można w kilku słowach nakreślić posługę ministranta oraz naszą działalność w Grybowskiej parafii. Chociaż sama służba wymaga od każdego z nas wielu wyrzeczeń, podejmujemy ją bo wiemy, że służymy samemu Bogu i ludziom. Każdy z nas jest naprawdę dumny z tego co robi.

Nasza grupa liczy  44 osoby, jej opiekunem jest Ks. Damian Pitwor, spotykamy się w każdy czwartek o godz. 1700. Nasza służba polega na tym, aby być bliżej Chrystusa, aby jak śpiewamy w naszym hymnie, On Królował w naszym życiu i sercu zawsze i wszędzie.

Zapraszamy również ciebie drogi młody przyjacielu do podjęcia tego wezwania i wstąpienia w nasze szeregi, bo być w LSO to wielka radość i super sprawa!!!

wtorek,
16 października 2018