Get Adobe Flash player

Nowi ministranci w naszej Bazylice

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święta LSO, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Grybowskiej Bazylika powiększyła się o nowych ministrantów. Po przeszło kilkumiesięcznym przygotowaniu siedmiu aspirantów: Bacia Paweł, Brzezicki Patryk, Macur Kamil, Rutkiewicz Szymon, Rzemiński Adam, Sułkowski Maciej i Święs Damian zostali uroczyście przyjęci do grona ministrantów. Dokonał tego ks. Prałat Proboszcz podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. Chłopcom towarzyszyli w tej uroczystości ich rodzice, którym wyrażamy naszą wdzięczność i wyrazy uznania za wkład w przygotowaniu i zachęceniu chłopców do podjęcia służby przy ołtarzu. Nowych ministrantów polecamy opiece ich Patronów, aby wypraszali im potrzebne dary w podejmowaniu codziennej służby w naszej Bazylice. 

Kolonia nad m. Bałtyckim

Powrót

Dwudniowa wycieczka do Rytra

 

   Słowo łacińskie ministrare oznacza „służyć”, „pomagać". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna.

   W ten sposób można w kilku słowach nakreślić posługę ministranta oraz naszą działalność w Grybowskiej parafii. Chociaż sama służba wymaga od każdego z nas wielu wyrzeczeń, podejmujemy ją bo wiemy, że służymy samemu Bogu i ludziom. Każdy z nas jest naprawdę dumny z tego co robi.

   Nasza grupa liczy  44 osoby, jej opiekunem jest Ks. Damian Pitwor, spotykamy się w każdy czwartek o godz. 1700. Nasza służba polega na tym, aby być bliżej Chrystusa, aby jak śpiewamy w naszym hymnie, On Królował w naszym życiu i sercu zawsze i wszędzie.

   Zapraszamy również ciebie drogi młody przyjacielu do podjęcia tego wezwania i wstąpienia w nasze szeregi, bo być w LSO to wielka radość i super sprawa!!!

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

środa,
22 sierpnia 2018

(234. dzień roku)

Święta

Środa, XX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
9665