Ważne aktualne informacje

·        Przedszkole zostało w całości wybudowane z funduszy parafialnych, wielkim staraniem włącznie z pracą fizyczną przyszłych pracownic przedszkola, a nawet Ks. Prałata Proboszcza. Jedyna dotacja pochodziła ze spadku po Ś. P. Amalii Ross, który pokrył dokładnie 10 % kosztów.

·        Przedszkole, podobnie jak wszystkie placówki niepubliczne będzie otrzymywać dotację państwową na funkcjonowanie, poprzez pośrednictwo samorządów, która wynosi 75 % kwoty jaka jest przekazywana na dzieci w przedszkolu samorządowym, i będzie dla nas wynosić w tym roku ok. 427,91 PLN miesięcznie na jedno dziecko.

·        Zatrudnionych będzie przedszkoalu na całym etacie 11 osób, w tym wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska.

·        W demokratycznym głosowaniu rodzice wybrali do cateringu stołówkę miejską, która dostarczać będzie wszystkie trzy posiłki.

·        Rodzice dopłacają, jak to wielokrotnie było ogłaszane 200 PLN do utrzymania przedszkola, i ok. 180 na wyżywienie, tak jak w innych placówkach. Dementujemy, zatem wszystkie plotki krążące po parafii, a nawet po okolicy że płatności będą sięgały 800 PLN czy pododobnie. To jest nieprawda i prosimy                       o całkowite zaniechanie powtarzania takich rzeczy działających na szkodę przedszkola i parafii.

·        Ubolewamy nad nieodpowiedzialnością niektórych rodziców, którzy na podstawie tych plotek lub innych błahych przyczyn rezygnują z przedszkola, na dodatek nikogo o tym nie informując, gdy już wiele zakupów          i spraw formalnych zostało zrealizowanych także z myślą  o ich dzieciach. Czy zatem naprawdę chodzi o dobro dzieci, czy jakaś inna przyczyna za tymi działaniami się  się kryje ?

·        W związku z tym mamy jeszcze kilka miejsc wolnych dla dzieci, które mają, co najmniej 2.5 roku życia niezależnie czy są z naszej parafii czy spoza. Informacje bliższe można uzyskać w kancelarii parafialnej. Zachęcamy rodziców, by w trosce o właściwy rozwój swoich dzieci wykorzystać doskonale położony, piękny, dobrze wyposażony obiekt, wykształcona kadrę i wielki wysiłek wielu osób, jaki w budowę i urządzenie przedszkola został włożony.

wtorek,
16 października 2018