Get Adobe Flash player

19.08.2018 r. - XX Niedziela Zwykła

1.     Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.     Codziennie po mszy św. wieczornej modlimy się za pielgrzymów z naszej parafii.

3.     We wtorek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.z okolicznościowym kazaniem.

4.     W środę o 18.00  nowenna do NMP i Msza św. wspólnotowa, na którą w zakrystii intencje możemy składać do ostatniej chwili.

5.     W sobotę kończy się Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wyjazd autokarów na powitanie pielgrzymów w sobotę 25 sierpnia o 6.00 rano spod plebani.

6.  W przyszłą niedzielę o 11.00 msza św. dożynkowa z int. mieszkańców Białej Wyżnej. Organizatorom dziękujemy za inicjatywę, przygotowanie liturgii mszalnej i dar ołtarza w postaci 10 nowych haftowanych zielonych ornatów do bazyliki o wartości 1 tys. PLN.

7.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce na Kozieńcu. Mieszkańcy i kustosze kapliczki serdecznie zapraszają.

8.    Zbliża się historyczna uroczystość poświęcenia i otwarcia naszego parafialnego przedszkola im. św. Dzieci Fatimskich. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za wiele godzin bezinteresownych prac przygotowawczych Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom przedszkola. Przypominamy o planowanym w dniu poświęcenia tj. 1.09 i festynie zwłaszcza dla dzieci i zapraszamy wszystkich, którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc w jego organizacji do zgłaszani swoich ofert. Na pobyt adaptacyjny zapraszamy zapisane dzieci już w tym tygodniu od czwartku w godzinach od 9.00 do 12.00. Dzieci muszą być wyposażone w pantofle. Zgodnie z przepisami prawa w tym czasie powinien także być w przedszkolu jeden z rodziców każdego dziecka. Informujemy także, że mamy jeszcze 5 miejsc w grupie starszaków, czyli 5/6-latków. Zainteresowanych rodziców, również spoza parafii zapraszamy codziennie do obejrzenia przedszkola, przygotowanych wspaniałych warunków i podejmowania decyzji. Przypominamy także, że czesne wynosi 200 PLN miesięcznie plus opłata za posiłki. Informujemy, także, że w przyszłym roku, ze względu na układ wiekowy dzieci z tegorocznych przyjęć rekrutacja obejmie tylko ok. 10 nowych dzieci. Bliższe informacje u P. Dyrektor Przedszkola.

9.     Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.Przy Św. Antoni mamy Kalendarz na nowy rok ze wstawką fotograficzną z naszej bazyliki. Przy figurze Matki Bożej mamy cały czas dostępną piękną i bardzo interesującą książkę o naszym wielkim Rodaku Ks. Biskupie Karolu Pękali wydaną przez naszą Parafięz okazji  50- lecia śmierci tego hierarchy.

10.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dwie pielgrzymki w do różnych sanktuariów w różnych terminach. Informacje i zapisyu P. Stanisława na Starej Wsi. Znaleziono klucze na ul. Wąskiej są do odebrania w punkcie kasyjnym Banku Spółdzielczego na ul. Grunwaldzkiej.

11.   Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Eugeniusz Bania i + Jan Michalik. Dobry Jezu…

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

środa,
22 sierpnia 2018

(234. dzień roku)

Święta

Środa, XX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
644431