Get Adobe Flash player

III Niedziela Adwentu 11.12.2016

1. Msze św. w dniu dzisiejszym w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Przy bazylice i kaplicach przy pomocy młodzieży, tradycyjnie rozprowadzać będziemy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara, o którą w imieniu potrzebujących dzieci prosimy przy tej okazji to przynajmniej 5 PLN. Świece duże mamy po 12 PLN. W imieniu Sióstr Felicjanek przed bazyliką lektorzy rozprowadzają opłatki wigilijne, które można także nabywać w zakrystii. Dzisiaj od godz. 13.00 odwiedzimy chorych             
z posługą sakramentalna w naszych domach.

2.  Roraty jeszcze w tym tygodniu w bazylice codziennie w dni powszednie                   o godz. 6.15 rano, także wieczorem, zwłaszcza dla dzieci o godz. 17.00.

3. We  wtorek, wspomnienie Św. Łucji. O 16.45  koronka do Bożego Miłosierdzia.  Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojczyznę i ofiary stanu wojennego z 13.12. 1981 roku. W środę   o 16.15 Arcybractwo Różańcowe poprowadzi comiesięczną modlitwę różańcową przed obrazem Matki Bożej grybowskiej. O 16.45 nowenna do Matki Bożej po niej sanktuaryjna msza święta wspólnotowa na którą intencje można tylko w zakrystii  składać do ostatniej chwili.

4. W piątek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Od tego dnia aż do wigilii tradycyjnie na porannych roratach nie będzie kazań.

5. W sobotę w szkole w Siołkowej o godz. 10.00 rozpocznie się Spotkanie Opłatkowe Seniorów. W programie: msza św., jasełka i poczęstunek. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę tradycyjnie przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii, tj. na nowe organy. Bóg zapłać. Tymczasem  dziękujemy kolejnym kilkunastu  kolejnym rodzinom za dary serca -  cegiełki na  nowe organy. Liczymy na dalszych. Także w przyszłą niedzielę nasza młodzież             i dzieci z DSM i Harcerstwa będą rozprowadzać świąteczne ciasto domowe. Ofiary składane przeznaczone będą na działalność tych grup.

7. Pragniemy poinformować, że ks. Piotr Cichoń został kilkanaście dni temu wyróżniony nagrodą starosty nowosądeckiego za szczególne osiągnięcia na polu sportowym i kulturalnym. Serdecznie gratulujemy.

8. Ks. Piotr serdecznie dziękuje za wszystkie wyrazy życzliwości i współczucia okazane w związku ze śmiercią i pogrzebem mamy. Zwłaszcza za  zamówione msze św., udział w pogrzebie i modlitwę.

9. Dziękujemy Rodzinie Mariusza i Iwony Góra za zorganizowanie i dostarczenie paczek mikołajowych dla dzieci zaangażowanych w grupach apostolskich. Bóg zapłać.

10. Wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas i Szkolnymi Kołami Caritas prosimy, aby tradycyjnie przez cały adwent do skarbony Św. Antoniego  składać swoje  osobiste ofiary na świąteczną pomoc ubogim, to jest zakup dodatkowej żywności, do tej zbieranej w sklepach, na przygotowanie ok. 120 odpowiednich paczek dla ubogich.

11. Burmistrz Miasta Grybów zaprasza mieszkańców na 2 wigilię, która odbędzie się na rynku, obok Urzędu Miasta w dniu 18.12.2016 godz. 14.00. Szczegóły na plakatach.

12. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

- Ks. Janusz Szpilowski zaprasza dzieci oraz młodzież zaangażowaną
w tegoroczną kolędę misyjną na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
w środę o godz. 15.30 w Centrum Duszpasterskim. Obecność obowiązkowa.

- Ministranci środa 16.00

- Młodzi dla Misji – środa, godz. 18.30

- Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary – czwartek, godz. 15.45

- Kandydaci do bierzmowania klasy III gimnazjum z Grybowa, piątek 17.00

13. Intencje niektórych mszy św.: piątek 17.00 w int klasy III b z gimnazjum
o dobre przygotowanie d Bierzmowania; niedziela 11.00 w int. klasy II d o dobre przygotowanie do bierzmowania

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.  Przy figurze św. Antoniego nowy numer bardzo dobrego miesięcznika dla młodzieży „ Miłujcie się” w cenie 5 PLN.  Serdecznie polecamy !

15. Proszono, by poinformować że PGNiG (Gazownia) organizuje spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta i gminy na temat ich oferty sprzedaży także prądu. Spotkanie odbędzie się w kinie Biała 17.12 od 8.00 do 14.00. Bliższe informacje w gazowni. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza w dniach 12.13.14 grudnia od 8.00 do 14.00 na kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez dzieci rodziców. Dochód przeznaczony jest na potrzeby szkoły.

15. W minionym tygodniu zmarły śp. Maria Cichoń i Józefa Ziółko. Polećmy te osoby  Miłosierdziu Bożemu.

BARDZO WAŻNE AKTUALNE  INFORMACJE ( 8.12.2016)

 

1.    W dniu 7.12. 2016 w wieku 67 lat zmarła Ś.P. Maria Cichoń, mama pracującego od ponad 5 lata w naszej parafii Ks. Piotra Cichonia. Pogrzeb odbędzie się w Janowcu k/ Mielca w dniu 10.12.2016 / sobota /o godz. 13.00. Na wyjazd organizowany jest autokar /w miarę potrzeb autokary/. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do piątku do godz. 15.00. Koszt 15 PLN. Powrót ok. godz. 18.00. W zakrystii i kancelarii można zamawiać msze św. pogrzebowe, które zostaną wraz ofiarami przekazane Ks. Proboszczowi w Janowcu i odczytane na pogrzebie. Zmarłą Marię, Ks. Piotra polecamy modlitwie Parafian i zachęcamy do licznego udziału w pogrzebie.

 

2.     W związku z pogrzebem + Marii Cichoń nastąpi zmiana organizacji Parafialnego Przedświątecznego Dnia Chorych. Mianowicie nabożeństwo dla chorych i starszych w bazylice odbędzie sobotę wg zapowiedzi tj. od godz. 8.30. Natomiast chorych w domach odwiedzimy w niedzielę / 11.12.2016/ od. godz. 13.00. Prosimy o poinformowanie chorych o tej niezależnej od nas zmianie. Dziękujemy za zrozumienie !

II Niedziela Adwentu - 4.12.2016r.

1. Msze św. w dniu dzisiejszym w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 14.00 dzień  skupienia dla narzeczonych. Od dzisiaj  przy bazylice
i kaplicach przy pomocy młodzieży, tradycyjnie rozprowadzać będziemy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara, o którą w imieniu potrzebujących dzieci prosimy przy tej okazji to przynajmniej 5 PLN. Świece duże będą w przyszłą niedzielę. W imieniu Sióstr Felicjanek przed bazyliką lektorzy rozprowadzają opłatki wigilijne.

2.  Roraty odprawiamy w bazylice codziennie w dni powszednie  o godz. 6.15 rano, także wieczorem, zwłaszcza dla dzieci o godz. 17.00.

3. We  wtorek o  16.45  koronka do Bożego Miłosierdzia. W środę o  16.45 nowenna do Matki Bożej po niej sanktuaryjna msza święta wspólnotowa na którą intencje można tylko w zakrystii  składać do ostatniej chwili.

4. W środę po Mszy św. wieczornej o 18.15 ks. Damian zaprasza na spotkanie rodziców wraz z synami, którzy wyrazili chęć bycia ministrantami. Zapraszamy również tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, a chcieliby należeć do LSO.

5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W bazylice msze św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.30 i 17.00. Przyjęta intencja za śp. Stefana Obrzuta z godz. 11.00 będzie odprawiona o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do udziału we mszy świętej.  Przed mszą św. wieczorną o 16.30 młodzież śpiewem starożytnego hymnu „AKATYST” ku czci Matki Bożej, przygotuje wiernych do Eucharystii. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP mija 20 lat od rozpoczęcia działalności dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na mszę św. o godz. 17.00 wszystkie Panie i dziewczęta, które przynależały do tej formacji w ciągu całego czasu jej istnienia. Podczas tej mszy św. nastąpi także przyjęcie 10 dziewczynek do DSM i nadanie stopnia Dziecko Maryi.
Na 17.00 zapraszamy również rodziców i dzieci klas III szkoły podstawowej na spotkanie przygotowując do I Komunii św., podczas którego poświecimy medaliki.

6. W sobotę organizujemy parafialny, przedświąteczny dzień chorych. Od 8.30 spowiedź, o 9.00 msza św. z kazaniem, namaszczeniem chorych i nabożeństwo
z błogosławieństwem lourdskim. Od godz. 10.00 odwiedzimy chorych i starszych
w domach. Tych chorych prosimy do piątku zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej. W późniejszych dniach korzystajmy odważnie z posługi szafarzy eucharystii. Opiekunowie niechaj zadbają o sakramentalne zaopatrzenie wszystkich naszych chorych na czas świąteczny.

7. W sobotę w godz. 14.00 – 18.00 będzie dekanalne spotkanie ewangelizacyjne dla mężczyzn po bierzmowaniu. W programie: konferencje, modlitwa i Eucharystia.
Ks. Piotr wraz z młodzieżą zapraszają do udziału. Prosimy o wcześniejsze zapisy.  

8. W przyszłą niedzielę o 6.15 zmiana tajemnic różańcowych. Różom dziękujemy za wspieranie misji świętych. Również w tym dniu o godz. 10.00 w Domu Duszpasterskim rozpocznie się okręgowy dzień wspólnoty grup Kościoła Domowego.

9. Z radością informujemy, że Ks. Prałat Penitencjarz za dwuletnią klerycką służbę wojskową został wczoraj awansowany na stopień oficerski podporucznika.
Ks. Prałatowi  Podporucznikowi serdecznie gratulujmy  awansu.

10.  Dziękujemy kolejnym kilku  kolejnym rodzinom za dary serca -  cegiełki na  nowe organy. Przy tej okazji ponawiamy prośbę, aby Ci Parafinie którzy jeszcze nie wsparli osobistą ofiarą budowy organów, a mogą to uczynić, włączyli się we wspólne dzieło do końca tego roku, gdyż przed nami jeszcze nowe ciekawe wyzwania.

11. Wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas i Szkolnymi Kołami Caritas prosimy, aby tradycyjnie przez cały adwent do skarbony Św. Antoniego  składać swoje  osobiste ofiary na świąteczną pomoc ubogim, to jest zakup dodatkowej żywności, do tej zbieranej w sklepach, na przygotowanie ok. 120 odpowiednich paczek dla ubogich i potrzebujących pomocy. Tymczasem Przedstawicielki Parafialnego Oddziału Caritas w tych dniach odwiedzają chorych i starszych, zwłaszcza tych, nie wychodzących z domu z życzeniami świątecznymi i skromnym upominkiem. Prosimy o otwartość na tę  coroczną inicjatywę.

12. Spotkania grup: we wtorek o 18.00 grupa biblijna, w środę o 16.00 Ministranci; 18.00 Akcja Katolicka, o 18.30 MDM,

13. Intencje niektórych mszy św.: w czwartek o 8.00 w intencji Róży Matek św. Rity – Siołkowa Centrum, w sobotę o 7.30 w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja.

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

15. W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Święs ze Siołkowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

niedziela,
11 grudnia 2016

(346. dzień roku)

Święta

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
425483