XVII Niedziela Zwykła - 27.07.2014r.

1.Witamy serdecznie wszystkich gości przybywających do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do naszej bazyliki na prywatną i wspólną modlitwę.

2.Dzisiaj msze św. w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, i o 18.00 z nieszporami niedzielnymi.

3.Przypominamy, że Parafialny Oddział Caritas przy kościele po wszystkich mszach św. prowadzi zbiórkę ofiar dla naszego 19 letniego parafianina, na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego oraz na pomoc w rehabilitacji naszej parafianki, matki wielodzietnej rodziny. Prosimy o wsparcie tej akcji.

4.We  wtorek o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św.

5.Także we wtorek z naszej wspólnoty parafialnej, szlakiem sanktuariów Europy, wyruszy grupa pielgrzymów wraz z Ks. Piotrem i Ks. Rafałem. Pielgrzymi nawiedzą min. takie miejsca jak Lourdes, La Salette, Fatima czy Santiago de Compostella. Wszystkim pielgrzymom życzymy wielu duchowych wrażeń i bezpiecznej podróży. Zapewniamy was o naszej pamięci modlitewnej.

6.W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy zamawiać do ostatniej chwili.

7.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania i za powołanych. W piątek msze wotywne o NSPJ z okolicznościowym kazaniem o 6.15, 7.00 i 18.00. W naszych modlitwach i ofiarach tradycyjnie pamiętamy w tym dniu o misyjnym dziele Kościoła. W I Piątek przypada także 70 Rocznica Powstania Warszawskiego, modlimy się także za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny i Wolności. W sobotę msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00, po niej modlitwa za rodziny, zwłaszcza te, oczekujące narodzin potomstwa. Spowiedź okolicznościowa codziennie podczas dyżurów, a wszyscy aktualnie obecni w parafii kapłani będą spowiadać w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Ze względu na urlopy kapłanów zachęcamy by nie odkładać spowiedzi na I Piątek.

8.Przyszła niedziela to I niedziela sierpnia, niedziela adoracyjna. O 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w domu duszpasterskim.

9.Przypominamy, o trwających zapisach na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, oraz na pielgrzymkę 1-dniową do Częstochowy na dzień wejścia pielgrzymki. Są jeszcze wolne miejsca na autokar.

10.  Spotkania w tym tygodniu:

- Wtorek o godz. 19.00 – Grupa Biblijna

11.  Intencje mszy św. w sobotę o 7.00 – w int. III Zakonu św. Franciszka.

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej szczególnie naszego parafialnego pisma „Nasza Bazylika” oraz „ Gościa Niedzielnego”. W zakrystii dla dzieci można nabyć „Promyczek Dobra” z płytą DVD.

13.  Ogłoszenie: W okolicach banku spółdzielczego zostały zgubione kluczyki do samochodu szczęśliwego znalazcę bardzo prosimy o zwrot.

piątek,
01 sierpnia 2014

św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Gustawa, Nadii