IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

1.      Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę.

2.      We wtorek o godz. 18.00  koronka do Bożego Miłosierdzia, a w środę nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili.

3.      W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe z Litanią do NMP, czytanką i Komunią św. W dni powszednie w bazylice nabożeństwa te będą o godz. 18.00, a w sobotę i w niedziele o 17.30. Zachęcamy do licznego udziału, a także do śpiewania majówki w kaplicach pomocniczych, przy kaplicach i krzyżach przydrożnych oraz w naszych domach.

W tym dniu przypada I piątek miesiąca maja. Wyjątkowo w tym dniu nabożeństwo majowe będzie w bazylice bez czytanki i bez Komunii Św. i rozpocznie się o godz. 17.45. Msze św. wotywne o NSPJ z okolicznościowym kazaniem o 6.15, 7.00 i 18.00. Czuwanie dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź przed I piątkiem w ciągu tygodnia podczas zwyczajnych dyżurów i w piątek od godz. 16.30. Modlitwą i ofiarami na tacę tradycyjnie wspieramy misyjne dzieło Kościoła.

Na piątek Episkopat Polski udziela dyspensy od postu  i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4.      Na sobotę został przez Episkopat Polski przeniesiony liturgiczny obchód Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. W bazylice w tym dniu msze św. jak w każdą zwykłą sobotę.

5. W sobotę 2 maja będzie organizowane w plenerze dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpoczęcie o 9.30 w kaplicy na Podjaworzu, wyjście na Jaworze, o 12.00 majówka na górze przy krzyżu, wspólnota chleba, zejście z góry około 15.00. Ks. Piotr wraz z młodzieżą zaprasza wszystkich miłośników gór.

6.      W przyszłą niedzielę – 3 maja o godz. 9.30 będzie odprawiona uroczysta koncelebrowana  msza w int. Ojczyzny zamówiona przez P. Burmistrza Miasta Grybowa i Wójta Gminy Grybów, oraz z okazji przypadającego 4 maja święta Patronalnego za Strażaków miasta i gminy Grybów oraz za zmarłych Druhów. O godz. 11.00 dzieci  z klas III przeżywać będą rocznicę Komunii Św.

Po południu o 15.00 tradycyjna msza św. przy kapliczce na Strzylawkach Grybowskich  w int. tamtejszych parafian.

7.      Zgodnie z przepisem Prawa kanonicznego podajemy do wiadomości, że alumn V roku WSD w Tarnowie, Karol Góra, ur. 10.04.1991r. w Gorlicach, pochodzący z naszej parafii jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 23.05.2015 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie do tych święceń jest zobowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Kandydata i sprawę powołań polecamy Waszej serdecznej modlitwie.

8.      Kolejnym 57 rodzinom i osobom, w tym jednej osobie z Krakowa dziękujemy za cegiełki – ofiary na szybko postępującą budowę nowych organów w bazylice. Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej dziękujemy za chętne podjęcie inicjatywy Ks. Prałata Proboszcza, Kustosza naszej bazyliki, pełnienia w niedzielne popołudnia  dyżurów w świątyni dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz   posługi informacyjnej wobec pielgrzymów i turystów.

9.       Przypominamy, że w terminie 22 i 23 maja (piątek – sobota) będzie organizowana pielgrzymka do sanktuariów maryjnych. W drugim autokarze pozostało 20 miejsc wolnych.

10.Niektóre intencje mszalne: we wtorek o 7.00 w int. Czcicieli św. Antoniego, w czwartek o 18.00 w int. Ks. Marka Szczerby z ok. imienin – int. od parafialnego chóru, w sobotę o 7.00 w int. III Zakonu św. Franciszka a po mszy spotkanie formacyjne w Domu Duszpasterskim.

11. Spotkania w tym tygodniu:

Grupa biblijna we wtorek o godz. 19.00; Młodzi dla Misji – w środę o godz. 19.00

10. Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do  nabywania i czytania.

11. Proszono, by ogłosić: Siostry Dominikanki w Krużlowej Wyżnej ogłaszają zapisy   do swojego Przedszkola dzieci od 2 lat, oraz do klasy zerowej. Informacje i zapisy w przedszkolu. Natomiast Pan Burmistrz i Pan Wójt tradycyjnie 3 maja zapraszają na bezpłatną projekcję filmu do kina „Biała”. Tym razem będzie to film pt. „Miasto 44”. Projekcja o 16.00. Wejściówki w MDK od 27.04.

12. Na zakończenie pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu  śp. Janinę Sędzik. Dobry Jezu…

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę