V niedziela zwykła - 07.02.2016r.

1.  Dzisiaj msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Również dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, w którym pragniemy podziękować Panu Jezusowi za Jego obecność wśród nas, przeprosić za nasze grzechy i przygotować się do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w poniedziałkowej i wtorkowej adoracji,  dziś popołudniu będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do wieczornej Mszy świętej, połączonej z nieszporami. Cały nadchodzący tydzień poświęcony jest w polskim kościele szczególnej modlitwie o trzeźwość narodu.

2.     Podajemy porządek Nabożeństwa 40-godzinnego na poniedziałek:

·        O 7.30 – poranna Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego

Sakramentu  i Adoracja dla wszystkich

·        Od 8.00 – mieszkańcy Siołkowej

·        Od 9.00 – mieszkańcy Białej Wyżnej

·        Od 10.00 – mieszkańcy Białej Niżnej

·        Od 11.00 – mieszkańcy Grybowa

·        Od 12.00 – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Czciciele św. Antoniego

·        Od 13.00 - Adoracja prywatna

·        Od 14.00 – Grupa Biblijna

·        Od 15.00 – Trzeci Zakon Franciszkański

·        Od 16.00 - Akcja Katolicka i Caritas Parafialna

·        O 17.00 – zakończenie Adoracji i msza św. wieczorna

Porządek Nabożeństwa 40-godzinnego na wtorek:

·        O 7.30 – poranna Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja dla wszystkich

·        Od 8.00 – mieszkańcy Siołkowej

·        Od 9.00 – mieszkańcy Białej Wyżnej

·        Od 10.00 – mieszkańcy Białej Niżnej

·        Od 11.00 –  mieszkańcy Grybowa

·        Od 12.00 – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Kręgi Rodzin Kościoła Domowego

·        Od 13.00 – Adoracja prywatna

·        Od 14.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja

·        Od 15.00 - Dzieci ze Szkół Podstawowych

·        Od 16.00 - Młodzież z Gimnazjów i Szkól Średnich

O 17.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i msza św. z okolicznościowym kazaniem.

Przez te dwa dni zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, tak by przy Panu Jezusie było nas jak najwięcej. Teksty adoracji dla prowadzących są do odebrania w zakrystii.

3.     Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Na znak pokuty przyjmiemy na nasze głowy popiół. Starajmy się wszyscy wziąć udział we Mszy św., które będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.  W kaplicach dojazdowych Msze św. będą o godz. 15.30. O 16.45 nowenna do NMP po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili. W środę popielcową obowiązuje post ścisły – tzn. spożywamy posiłek 3 razy dziennie /2 razy lekko i raz do syta/, powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i alkoholu. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Ofiary na tacę  ze środy popielcowej przeznaczone są na  działalność Caritas diecezjalnej i parafialnej.

4.     W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z tej okazji Ks. Biskup Ordynariusz odwiedzi chorych w naszym Caritasie i odprawi mszę św. o 18.00, która będzie transmitowana przez RDN małopolska. W naszej parafii z tej okazji kolejny dzień chorych będzie w najbliższą sobotę. O 8.30 spowiedź o 9.00 msza św. z okolicznościowym rozważaniem i błogosławieństwem lourdskim. Po mszy św. odwiedzimy chorych w domach, których prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ks. Rafał z racji sobotnich obowiązków duszpasterskich odwiedzi chorych w piątek od godz. 13.30. W piątek na mszę św. wieczorną i drogę krzyżową zapraszamy wraz z rodzicami wszystkich uczniów III klas Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia s. bierzmowania.

5.     W tym tygodniu również rozpoczynamy nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżową w naszej parafii odprawiamy w piątki o godz. 8.00, 16.00     i 17.30  oraz w niedziele o godz. 9.00. Gorzkie Żale natomiast będą w niedzielę o godz. 15.00 i 17.00. Po nich Msze św.

6.     W przyszłą  niedzielę o 6.15 zmiana tajemnic różańcowych. Różom dziękujemy za wspieranie materialne Papieskich Dzieł Misyjnych. Również w przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą  na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

7.      Kolejnym kilku rodzinom dziękujemy za indywidualne cegiełki – ofiary na nowe organy.

8.     Spotkania grup w tym, tygodniu:

Poniedziałek         o 16.00 Parafialny Oddział Caritas

o 17.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

o 18.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Wtorek                    o 18.00 Grupa Biblijna

Środa             o 16.00 Ministranci Starsi i Młodsi

o 18.00 Młodzi dla Misji

Czwartek      o 16.00 Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Piątek            o 18.30 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

9.     Przy figurze Matki Bożej Fatimskiej można nabyć prasę katolicką.

10.            Niektóre intencje mszalne: w niedziele o 6.30 w intencji Róży Matek św. Marii Magdaleny z Sośnia Górnego i Róży Rodziców św. Rodziny intencje dziękczynno – błagalne.

11.            Proszono by ogłosić, że Akademia Przedszkolaka przy ulicy Moniuszki ogłasza zapisy do przedszkola na rok 2016/2017. Bliższe informacje placówce.

10. Z naszej wspólnoty odeszli: + Henryk Święs, + Katarzyna Olech,+ Jadwiga Poręba.  Dobry Jezu a nasz Panie..

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Nowe organy

piątek,