Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.2017

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Mszę św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 w bazylice Godzina Miłosierdzia. Natomiast o godz. 17.00 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego w Siołkowej-Zagórzu odbędzie się uroczystość odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Bp dr Leszek Leszkiewicz. Eucharystia ta będzie dziękczynieniem za wszystkie prace, jakie zostały tam wykonane w ostatnim czasie, zwłaszcza za budowę nowego ogrodzenia i gruntowny remont elewacji kaplicy. Ks. Janusz Szpilowski wraz z tamtejszymi mieszkańcami serdecznie zapraszają wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.

2.      W Kościele trwa Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do modlitwy, ale także do pełnienia dzieł miłosierdzia, wsparcia ubogich, choćby przez ofiary do skarbony Św. Antoniego.

3.      Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. Odpust w starym kościele w Kąclowej będzie w sobotę. Suma o 11.00. Również jutro na godz. 18.30. Ks. Prałat Proboszcz zaprasza do Auli Parafialnego Centrum Duszpasterskiego wszystkich Członków Parafialnego Oddziału Caritas, Akcji Katolickiej, Arcybractwa Różańcowego i wszystkich chętnych na projekcję na dużym ekranie pięknego filmu „Zmartwychwstały” dołączonego do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”.

4.      We wtorek przypada Święto Św. Marak Ewangelisty. O 18.00 procesja błagalna do krzyża przed plebanią. Koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmówiona w trakcie procesji. Po niej msza św. okolicznościowym kazaniem. Zachęcamy do licznego udziału.

5.      W środę o 18.00 Nowenna do NMP po niej Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

6.      W piątek o 9.00 z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w bazylice będzie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji młodzieży maturalnej z Technikum i Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcji, Wychowawców i Profesorów.

7.      W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy tzw. Niedzielę Biblijną, która przypomina wszystkim wierzącym o znaczeniu Słowa Bożego w rozwoju chrześcijańskiej pobożności.

8.      Niektóre intencje mszalne: we wtorek o 7.00 w int. czcicieli św. Antoniego; we wtorek o godz. 18.00 intencja o szczęśliwe urodzaje dla mieszkańców Białej Wyżnej po obu stronach drogi,; oraz w int. ks. Prałata Ryszarda Stasika z ok. imienin od oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Łososiny Górnej i Młynnego.

9.      Spotkania w tym tygodniu:

Kandydaci na ministrantów – poniedziałek, godz. 17.00

Dzieci Komunijne z Siołkowej wraz z rodzicami – poniedziałek, godz. 17.00

Dzieci Komunijne z Grybowa i Białej Wyżnej wraz z rodzicami– środa godz. 19.00 w kościele.

Grupa Biblijna – poniedziałek, godz. 18.30

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – wtorek po mszy św. wieczornej

Ministranci – środa godz. 17.00

Młodzi dla Misji – środa, godz. 19.00

10. Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do nabywania i lektury. Dziś „Gość Niedzielny” z pięknym filmem „Zmartwychwstały”. Natomiast przy figurze Św. Antoniego mamy do nabycia kolejny numer znanego nam już czasopisma „ Ktoż jak Bóg”.

11.Proszono, by ogłosić: Pan Burmistrz Miasta Grybowa i pan Wójt Gminy serdecznie zapraszają na uroczystości 3 maja. Obchody rozpoczną się uroczystą mszą św. w bazylice, potem nastąpi przemarsz pod pomnik w parku i złożenie kwiatów. Natomiast o 16.00 w kinie „Biała” odbędzie się bezpłatna projekcja filmu „Wołyń”. Bilety ufundowali P. Burmistrz i pan Wójt. Bilety można odebrać w MDK od dnia 24.04. Pan Wójt prosi również mieszkańców Gminy o wypełnienie w formie papierowej lub elektronicznej ankiety dot. inwentaryzacji ogrzewania budynków. Bliższe informacje i druki na stronie internetowej Gminy Grybów.

„Sokół grybowski” zaprasza w dniu 30.04.17r. w niedzielę o godz. 11.00 na Eucharystię, która będzie uroczystym rozpoczęciem sezonu pieszo-rowerowego. Po Mszy św. poświęcenie uczestników i rowerów, następnie przejazd na Kozieniec. Prosimy o wypełnienie karty zgłoszeń. Szczegóły na stronie facebook - owej.

Przekazujemy informację Zaproszenia:

Zakład Aktywności Zawodowej im. Matki Bożej Fatimskiej w Stróżach zaprasza w najblizszą sobotę 29 kwietnia na Święto Wiosny. W programie m.in. festiwal kwiatów, konkurs Miss Wiosna, zawody Ministrongman, loty balonem. Gościem wydarzenia będzie: znana autorka książek kulinarnych - siostra Anastazja. Organizatorzy serdecznie zapraszają - miejsce wydarzenia stadnina koni w Stróżach.

12.Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że nasz parafianin: Grzegorz Koszyk (26 lat) – kierowca tira, zginął w wypadku w Niemczech. Rodziców i pozostałe rodzeństwo otaczamy szczególna modlitwą i wsparciem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie pogrzeb. Prawdopodobnie w tym tygodniu. Prośmy o wieczne zbawienie dla śp. Grzegorza i dla zmarłych parafian w ostatnim czasie: śp. Jana Fydę, Czesława Święsa, Franciszka Totośa, Krzysztofa Nowaka, którego pogrzeb odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 15.00. Dobry Jezu a nasz Panie…

niedziela,
23 kwietnia 2017

Niedziela, II Tydzień Wielkanocny Rok A, I Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego