Get Adobe Flash player

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pana Jezusa 27.05.2017r.

 

1.     Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O 17.30 Nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św. wieczorna.

 

2.     Przez cały tydzień odprawiamy nowennę o Ducha Świętego po Mszy św. o 6.30 i przed wieczornymi nabożeństwami.

 

3.     W poniedziałek, wtorek i środę o 18.00 ostatnie nabożeństwa majowe. We wtorek o 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w środę o 18.00 nowenna do NMP połączona z majówką, po niej sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

 

4.     W poniedziałek o 18.00 Msza św. przy Kapliczce nad Stolarką w intencji mieszkańców tamtego regionu naszej parafii.

 

5.     W czwartek przypada Dzień Dziecka. Modlitwą i życzliwością otaczajmy wszystkie dzieci. W tym dniu rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych. Litanię do NSPJ do Uroczystości Bożego Ciała i oktawy będziemy odmawiali codziennie po Mszy św. o  6.30 i śpiewali o 17.45. W piątek o 17.20 Akcja Katolicka poprowadzi modlitwę różańcową.

 

6.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W I czwartek modlimy się o powołania i z powołanych. W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ o 6.15, 7.00, i 18.00. Na mszach składka na cele misyjne. W I sobotę o 7.00 Msza św. o Niep. Sercu NMP,  po niej modlitwa za rodziny zwłaszcza, te oczekujące potomstwa i o dar potomstwa proszące. O godz. 9.00 w bazylice nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi poprowadzi Akcja Katolicka. Spowiedź podczas dyżurów i dodatkowo w piątek od 16.30. Dzieci pierwszokomunijne obowiązkowo przychodzą do spowiedzi w czwartek od 17.00.

 

7.     W I piątek miesiąca o 19.00 będzie spod plebanii wyjazd autokarem młodzieży do Ptaszkowej na dekanalne spotkanie młodzieży. Zapisy u ks. Piotra do czwartku. Prosimy Rodziców o błogosławieństwo swoich dużych dzieci na ten wieczór modlitwy.

 

8.     W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego- Zielone Święta. Msze św. w bazylice i kościołach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w Parafialnym Centrum Duszpasterskim. W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się w tym dniu koronacja figury. Ksiądz Dziekan Bolesław Bukowiec informuje, że na te uroczystości będzie organizowana z naszego dekanatu pielgrzymka autokarem. Wyjazd w niedzielę o 7.40 z Grybowa. Zapisy do piątku w zakrystii i kancelarii w swoich parafiach.

 

9.     Również w przyszłą niedzielę na prośbę rodziny, Parafialny Oddział Caritas we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas z Gimnazjum Grybowskiego przeprowadzi przed bazyliką zbiórkę ofiar do puszek na dofinansowanie zakupu schodołaza, czyli wózka pozwalającego pokonywać schody, dla niepełnosprawnego Sebastiana Milewskiego z bloków. Młodzież będzie rozdawać ofiarodawcom symboliczne upominki. Prosimy o dar serca dla naszego młodego parafianina i w Jego oraz rodziny imieniu serdecznie dziękujemy.

 

10.       Ponieważ przybliża się sezon wielu ślubów w naszej bazylice i w kościołach pomocniczych, przypominamy wszystkim narzeczonym, że rozmowy przedmałżeńskie zarówno I jak i II prowadzimy w kancelarii naszej parafii w piątki od 15.00 do 19.00, oprócz I piątku – prosimy uwzględnić zdrowie i inne obowiązki kapłanów w parafii. Przypominamy o zachowaniu przepisanego trzymiesięcznego czasu na tzw. zapowiedzi, przynoszeniu kompletu dokumentów oraz stosownego stroju. Narzeczeni przychodzą do poważnego urzędu parafialnego, załatwić ważne sprawy, a więc nie wypada być ubranym w dresach, spodenkach plażowych itp. odzieży – bo takie przypadki się zdarzają. Należy też w czasie rozmowy kanonicznej stosownie do powagi sprawy poważnie się zachowywać. Przypominamy także o włączaniu się narzeczonych w ślubną dekorację bazyliki w porozumieniu z Siostrą Zakrystianką oraz o zachowaniu porządku przed bazyliką po ślubach.

 

11.       W odpowiedzi na różne pytania i domysły czy pogłoski informujemy również, że planowane na miesiąc czerwiec rozpoczęcie budowy parafialnego przedszkola z przyczyn formalno- prawnych opóźni się o kilka tygodni, ale dalej pozostaje szansa, że na wrzesień 2018 zostanie uruchomione. Informujemy również, że inwestycja ta jak na razie będzie finansowana tylko z funduszy parafialnych, gdyż żadnych dotacji unijnych, państwowych czy innych na ten cel dzisiaj nie ma możliwości pozyskać. Gdyby ktoś miał inną wiedzę na ten temat bądź mógł pomóc w pozyskaniu jakiejś znaczącej dotacji chętnie z pomocy skorzystamy. Inwestycja będzie realizowana przez wybrane już firmy z naszej parafii. Tym bardziej tych, którzy są zainteresowani w jakikolwiek sposób, tym by przedszkole powstało, stało się miejscem pracy dla kilkunastu osób, i wychowania, także katolickiego dla siedemdziesięciorga naszych dzieci, w tym pięciorga dzieci niepełnosprawnych prosimy o ofiarność i zaangażowanie. Pamiętajmy, że w każdym dobrym dziele, a przedszkole parafialne na pewno takim jest, liczy się chrześcijańska solidarność i zaangażowanie wszystkich bez oglądania się na innych. Dla pewnego zobrazowania powagi tematu wystarczy powiedzieć, że koszt planowanej inwestycji to jak się zresztą domyślamy, i to przy oszczędnym i bardzo rozsądnym gospodarowaniu ok. 2 mln PLN. Tymczasem serdecznie dziękujemy dwóm  rodzinom z Grybowa za ofiary  na ten cel.

 

12.       Spotkanie w tym tygodniu:

 

Poniedziałek 17.00 – Kandydaci na ministrantów

 

Wtorek 19.00 – Grupa Biblijna

 

Środa 17.00 – Ministranci

 

Środa 19.00 – Młodzi dla Misji

 

Sobota 8.00 – Lektorzy

 

13.       Niektóre intencje mszalne: we wtorek o 7.00 w intencji czcicieli św. Antoniego, w czwartek o 18.00 w intencji dzieci komunijnych z Siołkowej i ich rodziców, w sobotę o 7.00 w intencji III Zakonu św. Franciszka – po niej spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Centrum Duszpasterskim.

 

14.       Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.  Przy figurze Św. Antoniego mamy w ciągłej ofercie książeczki z nowennami do Matki Bożej i do Św. Katarzyny oraz książkę o Fatimie na 100 – lecie objawień.

 

15.       Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. + Michalina Saczka i Krystyna Oleksy z Siołkowej - Zofinowa, ostatnio mieszkająca w Krakowie, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o 14.30 w bazylice. Dobry Jezu.

 

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
29 maja 2017

(149. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
491179