XIV Niedziela Zwykła 04.07.2015

1.   Witamy w naszej parafii wszystkich gości przeżywających czas wakacyjnego odpoczynku od szkoły i pracy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach oraz do odwiedzania naszej bazyliki na chwilę osobistej modlitwy.

2.    Dzisiaj o 14.00 w Domu Duszpasterskim dzień skupienia dla narzeczonych.

3.     We wtorek o 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem, w którym poznamy kolejną tajemnicę Serca Bożego.

4.    W środę o godz.18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą prośby i podziękowania prosimy składać w zakrystii. Po mszy św. w Domu Duszpasterskim będzie krótkie spotkanie dla rodziców dzieci należących do koła biblijno-teatralnego.

5.   W przyszłą niedzielę o godz. 6.15 nastąpi zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

6.    W liturgii tygodnia przypadają święta i wspomnienia: w poniedziałek - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

w środę - św. Jana z Dukli, prezbitera

w sobotę – święto, św. Benedykta, opata, patrona Europy.

7.     Serdecznie dziękujemy następnym 15 ofiarodawcom za dar serca na sfinansowanie dzieła jakim są nowe organy.

8.     Niektóre intencje mszalne:

we wtorek o 7.00 w int. Czcicieli św. Antoniego;

w sobotę o 7.30 w int. Koła Przyjaciół Radia Maryja;

w niedzielę o 6.30 w int. Róży Różańcowej Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

9.  Prasa katolicka znajduje się przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. W zakrystii można nabyć gazetę dla dzieci „Promyczek Dobra”.

10.   W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Wiesława Obrzuta z Siołkowej, śp. Stanisława Zielenia z Białej Niżnej oraz śp. Jarosława Apriasza z ul. Grunwaldzkiej w Grybowie. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu…”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Nowe organy

sobota,