XVII Niedziela Zwykła 26.07.2015

1.Serdecznie witamy  wszystkich gości przybywających do naszej parafii na czas wakacyjnego odpoczynku. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach oraz do odwiedzania naszej bazyliki na chwilę osobistej modlitwy. Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 msza św. wieczorna z nieszporami niedzielnymi.

2.We wtorek o godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem, w których rozważmy bogate treści Litanii do NSPJ.

3.We środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej  i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy składać w zakrystii do ostatniej chwili.

4.W sobotę, pierwszą miesiąca sierpnia o 7.00 msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i modlitwa za rodziny. Nie ma mszy św. o 7.30.

5.W przyszłą niedzielę o 14.00 w Centrum Duszpasterskim dzień skupienia dla narzeczonych.

6.W liturgii tego tygodnia przypadają święta i wspomnienia: w środę - św. Marty, w piątek - św. Ignacego z Loyoli, w sobotę - św. Alfonsa Marii Liguoriego.

7.W związku z miesiącem sierpniem Księża Biskupi apelują o zachowanie trzeźwości, a nawet całkowite powstrzymanie się do napojów alkoholowych.

8.Dziękujemy kolejnym 25 osobom i rodzinom za indywidualne dary serca – cegiełki na budowę nowych organów w bazylice. Przypominamy że uroczystość poświęcenia nowych organów ubogacona koncertami organowymi odbędzie się 16.08. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Szczegóły uroczystości na plakatach w gablotach i na stronie internetowej. Podczas tej uroczystości zostanie także poświęcony niedawno ufundowany sztandar naszej bazyliki.

9.Ks. Biskup Ordynariusz mianował Ks. Krzysztofa Romańskiego, dotychczasowego wikariusza w naszej parafii, wikariuszem w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Ks. Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za pięcioletnią posługę kapłańską w naszej parafii i życzymy wielu łask na nowej placówce. Msza św. w intencji Ks. Krzysztofa zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.  Na miejsce ks. Romańskiego wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. mgr Damian Pitwor, dotychczasowy wikariusz w Rytrze. W parafii podejmie pracę z końcem miesiąca sierpnia.

10.  Intencje mszy św. w sobotę o 7.00 W int. III Zakonu św. Franciszka.

11.  Zachęcamy do nabywania  prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. W zakrystii można nabyć czasopismo dla dzieci „Promyczek Dobra”.

12.  Przypominamy, że w kancelarii parafialnej tylko w godzinach urzędowania trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską. Serdecznie zapraszamy do udziału.

13.  Komenda Miejskiej Policji w Nowym Sączu prosiła by przekazać ostrzeżenie przed nasilającymi się w ostatnim czasie zdarzeniami dotyczącymi oszustw osób starszych tzw. metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na sprzedawcę” itp. Oszuści podając się za osoby z bliskiej rodziny pragną najczęściej wyłudzić znaczną sumę pieniędzy. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, a w przypadku podejrzenia, że zachodzi takiego typu oszustwo o niezwłoczny kontakt z najbliższą Komendą. Więcej informacji na ten temat możemy przeczytać w gablocie.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

Nowe organy

wtorek,