XVI Niedziela Zwykła - 23.07.2017r.

1.      Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku.  Wszystkich zapraszamy do udziału w liturgii oraz do nawiedzania bazyliki, czy także zwiedzenia pięknego parafialnego muzeum. Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.      We wtorek przypada Święto Św. Jakuba Apostola. O 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej msza św. okolicznościowym kazaniem. Także we wtorek przypada wspomnienie Św. Krzysztofa, Patrona podróżujących i kierowców.  Z tego tytułu po mszy św. wieczornej poświęcimy pojazdy.

3.      W środę o 18.00 nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili. Również w tym dniu po Mszy św. o 6.30 wyruszy z naszej parafii grupa rowerzystów na piąta już Rowerową Pielgrzymkę do Częstochowy.

4.      W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. O godz. 19.00 w tym dniu odbędzie się
w naszej bazylice kolejny koncert w ramach naszego II Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawcą koncertu organowego, jaki nas czeka będzie P. Jessica Pascal z Nowego Jorku, która obecnie koncertuje w różnych miejscach
w Polsce i zechciała także przybyć do nas z przygotowanym repertuarem. Bardzo serdecznie zapraszamy do liczniejszego udziału i skorzystania z duchowego
i kulturalnego ubogacenia. Po koncercie będziemy mogli wesprzeć jego organizację dobrowolnymi datkami składanymi na tacę przy końcu wydarzenia.

5.      Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Szczegółowy program na plakacie
w gablocie.

6.      Przypominamy, że w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania trwają zapisy na Pieszą pielgrzymkę Tarnowską.

7.      Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. W zakrystii dostępny jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” z płytą Cd z piosenkami dla dzieci w cenie 5 zł. Zachęcamy do skorzystania z tych publikacji.

8.      Powoli rozpoczynamy budowę parafialnego przedszkola. Prosimy o modlitwę
w intencjach tego dzieła i o  Waszą niezawodną ofiarność także na ten piękny
i pożyteczny społecznie i religijnie cel.

9.  Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Katarzyna Chronowska. Dobry Jezu….

niedziela,
23 lipca 2017