XV Niedziela Zwykła - 13.07.2014r.

1.     Witamy serdecznie wszystkich gości przybywających do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do naszej bazyliki na prywatną i wspólną modlitwę. Przypominamy że adoracja Najświętszego Sakramentu trwa u nas codziennie od godz. 8.00 do 18.00 a w sobotę do godz. 12.00.

2.     Dzisiaj msze św. w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. O godz. 19.00 kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie na które zapraszamy gości oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Po tej mszy świętej udamy się w procesji różańcowej wokół bazyliki.

3.     We wtorek przypada wspomnienie św. Bonawentury. O godz. 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. W środę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy zamawiać do ostatniej chwili.

4.     W piątek przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

5.     W przyszłą  niedzielę comiesięczna składka na tacę przeznaczona jest na budowę nowych organów dla naszej bazyliki.

6.     W godzinach otwarcia kancelarii można się zapisywać na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która trwa od 17 do 25 sierpnia. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 90 PLN, natomiast druga osoba z rodziny płaci 60 PLN. Dzieci do 6 klasy szkoły podstawowej płacą tylko 10 PLN, resztę dopłaca Caritas. Trwają także zapisy na pielgrzymkę 1-dniową do Częstochowy na dzień wejścia pielgrzymki tj. 25 sierpnia. Koszt 50 PLN. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7.     Ks. Rafał zaprasza we wtorek na godz. 18.00 na mszę św. wszystkich uczestników wyjazdu do Grecji jako podziękowanie za szczęśliwy wypoczynek.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej szczególnie naszego parafialnego pisma „Nasza Bazylika” oraz „ Gościa Niedzielnego”. W zakrystii dla dzieci można nabyć „Promyczek Dobra” z płytą DVD.

9.     W minionym dniach odeszli do wieczności śp. Maria Przybyło oraz Witold Kolesiński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu”.

czwartek,
24 lipca 2014