XIII Niedziela Zwykła 26.06.2016 r.

1.      Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O 17.45 nabożeństwo do NSPJ, o 18.00 msza św. wieczorna.  Przypominamy o II zjeździe mieszkańców ziemi grybowskiej, który w tym roku zorganizowany jest Kąclowej. Rozpoczęcie Mszą św. w tamtejszym kościele o godz. 12.30.

2.      Litanię do NSPJ odmawiamy w bazylice codziennie po mszy o 6.30 i śpiewamy o 17.45. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.

3.      We wtorek o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i  msza św. wotywna z kazaniem. Będzie to msza św. z wigilii Uroczystości Św. Piotra i Pawła, podczas której nastąpi obrzęd przyjęcia chłopców do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy rodziców tych chłopców na tę mszę św.

W tym dniu także zapraszamy rodziców dzieci zapisanych na wyjazd nad morze Bałtyckie na spotkanie organizacyjne w domu duszpasterskim o godz. 19. 00.

4.      W środę przypada Uroczystość  Św. Apostołów Piotra i Pawła.  W bazylice msze św.  z kazaniem o 6.30,  8.00 , 9.30. Msza św. przyjęta na 11.00 będzie odprawiona o 9.30. Po południu  msza św. o 15. 30. O 17.40 litania do NSPJ i  nowenna do NMP,  o 18.00 msza św. wspólnotowa na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

W tym dniu przypada odpust w naszej pięknej kaplicy na Podjaworzu. Msze św. o 8.00 i suma z procesją o 11.00. Kaznodzieją i sumistą będzie Ks. dr Paweł Bogaczyk, nasz były wikariusz, dziś wychowawca w WSD w Tarnowie. Ks. Rafał i mieszkańcy tamtego rejonu zapraszają do wspólnej modlitwy. Ofiary na tacę z tej Uroczystości to tzw. Świętopietrze czyli dar całego Kościoła na dzieła, które wspomaga Ojciec Święty. Wdzięczni za tytuł Bazyliki – Kościoła Papieskiego nadany naszej świątyni przez Ojca Świętego czujmy się szczególnie zobowiązani w tym dniu do uczestnictwa we mszy św., modlitwy w intencjach Ojca św. i ofiarności na dzieła przez Niego wspierane.

5.      W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca lipca. Msze św. o NSPJ z okolicznościowym kazaniem o 6.15, 7.00 i 18.00. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy w tym dniu  misyjne dzieło kościoła. Ze względu na urlopy części kapłanów do spowiedzi starajmy się przystępować przez cały tydzień, w piątek dodatkowa spowiedź od 16.30.

6.      W sobotę przypada Święto NMP Tuchowskiej, Patronki naszej diecezji i I sobota miesiąca. Jest to czas wielkiego odpustu Tuchowskiego, którego program mamy na plakacie w gablocie parafialnej. Po mszy św. o 7.00 modlimy się za rodziny oczekujące narodzin potomstwa i o dar potomstwa proszące.

7.      W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca o 14.00 W Centrum Duszpasterskim dzień skupienia dla narzeczonych. Przypominamy o tym, że ofiary na tacę z każdej I niedzieli miesiąca we wszystkich parafiach diecezji przeznaczone są na działalność Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

8.      W prezbiterium naszej bazyliki pojawił się na  powrót obraz Matki Bożej Domosławickiej, który przez dłuższy czas był, wraz z pięknymi,  złoconymi, rzeźbionymi  ramami w gruntownej renowacji i konserwacji. Obraz zostanie poświęcony 15 sierpnia we Wniebowzięcie NMP. Na znaczne koszty wykonanych zabiegów będą przeznaczone składki  z kolejnych dwóch nabożeństw fatimskich.

9.      W związku z rozpoczęciem sezonu letniego ponawiamy serdeczne zaproszenie, by podczas mszy św. zajmować w dobrze przewietrzanej bazylice, lub w razie konieczności zdrowotne, czy ze względu na małe dzieci jak najbliżej świątyni. Prosimy także o godny tego miejsca i skromny strój, również gdy udajemy się na nabożeństwo do któregokolwiek kościoła. W czasie letnim przy pomocy lektorów  i kleryków ofiary mszalne będą zbierane również na zewnątrz.

10.  Proszono by ogłosić:

Towarzystwo turystyczne „Sokół” zaprasza sympatyków  dwóch kółek na I rajd rowerowy po terenie naszej gminy. Odbędzie się on 10 lipca. Szczegóły są umieszczone na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

11.  Niektóre intencje mszalne na nadchodzący tydzień:

- W int. III Zakonu św. Franciszka w sobotę o godz. 7.00;

- W int. członkiń Róży Matek św. Anny z Osikowa /dz-bł/ i za zmarłe członkinie w niedzielę o 6.30.

12.  Zachęcamy do nabywanie i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj „Gość Niedzielny” z nowym filmem „Ufam Tobie”. Cena 5 PLN.

13.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł: śp. Ryszard Święs, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00 w bazylice.

Polećmy dusze naszych bliskich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

czwartek,
30 czerwca 2016