XXXII niedziela zwykła-12.11.2017r.

1.           Dzisiaj Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 16.30 wypominki listopadowe z różańcem, o 17.00 Msza św.   wieczorna.

2.           Przez cały miesiąc w bazylice różaniec z wypominkami listopadowymi o 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

3.           We wtorek o 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4.           W środę o 17.00  nowenna do NMP i sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili.

5.           W czwartek rozpoczniemy nowennę przed Główną Uroczystością odpustową ku czci Św. Katarzyny. Uroczystość celebrować będziemy         w sobotę 25 listopada, a nowennę będziemy odprawiać codziennie po porannej Mszy św. i przed Mszą św. wieczorną.

6.           W przyszłą III niedzielę miesiąca inwestycyjne ofiary na tacę przeznaczone są na budowę przedszkola parafialnego. Nadchodzący tydzień   na bardzo dynamicznie postępującej budowie będzie się już wiązał z montażem okien, niektórych drzwi zewnętrznych, dalszymi pracami przy pokryciu dachu oraz dalszym ocieplaniem budynku. Tymczasem dziękujemy jednej rodzinie i jednej osobie za indywidualne ofiary na ten cel. Rodzicom, którzy zapisali dzieci do przedszkola, przypominamy o wpłacie 200 PLN tzw. wpisowego za trzymanie miejsca, jeśli tego jeszcze nie uczynili. Jest to tym bardziej ważne, że pojawiają się dalsi chętni, którzy są na razie zapisywani na listę rezerwową.

7.           Przypominamy o wypominkach i prosimy o czytelne i wyraźne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych zarówno na wypominki roczne i listopadowe. Kartki z wypominkami do końca listopada prosimy przekazywać kapłanom, w zakrystii i w kancelarii parafialnej, ze względów porządkowych nie wrzucajmy ich na tacę. Wypominki roczne będą od I niedzieli grudnia.

8.           Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek: Parafialny Oddział Caritas 16.00, o 17.30 Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Wtorek: 18.00 Grupa Biblijna.

Środa 16.00 Ministranci młodsi.

Czwartek 16.00 Ministranci starsi.

W piątek o 18.00 odbędzie się w Domu Duszpasterskim spotkanie nauczycieli i wychowawców. Tematem spotkania będzie przygotowanie propozycji dotyczących problemów wychowania dla potrzeb V Synodu Diecezji tarnowskiej. Zapraszamy aktualnie pracujących nauczycieli grybowskich szkół a także nauczycieli z naszej parafii uczących poza Grybowem oraz nauczycieli emerytów.

Sobota 8.00 Lektorzy.

9.           Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Tam również do nabycia piękne kalendarze misyjne.

10.      Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Kazimierz Cetnarowski, śp. Roman Szczepaniak, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.30, prośmy dla nich o wieczne zbawienie.

niedziela,
19 listopada 2017