XV Niedziela Zwykła 10.07.2016 r.

PILNE: Prosimy przyjąć do wiadomości, że spotkanie dla przedstawicieli rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia młodzieży – pielgrzymów w tygodniu misyjnym, będzie 14 lipca w czwartek o godz. 19.00 w Centrum Duszpasterskim. Przepraszamy za zmianę. Na spotkanie zaprasza ks. Piotr.

1.      Witamy w naszej parafii wszystkich gości przeżywających czas wakacyjnego odpoczynku. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach oraz do odwiedzenia naszej Bazyliki na osobistą modlitwę i adorację Pana Jezusa. Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O  18.00 msza św. wieczorna.

2.      We wtorek o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i  msza św. z kazaniem.

3.      W środę o 18.15 modlitwę różańcowa przed obrazem Matki Bożej Przedziwnej poprowadzi Arcybractwo Różańcowe. O 18.45 nowenna do NMP. O 19.00 sanktuaryjną mszą św. wspólnotową, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili rozpoczniemy kolejne nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. z okolicznościowym kazaniem nastąpi procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, modlitwą różańcową i światłem. Na mszy św. ofiary na tacę zgodnie z zapowiedzią będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji pięknego, zabytkowego obrazu Matki Bożej wiszącego już w prezbiterium naszej bazyliki. Parafian, Gości i Pielgrzymów serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

4.      W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary na tacę przeznaczone będą na nowe organy i na dobiegające końca prace przy modernizacji ogrodzenia bazyliki. Bóg zapłać za wszelkie formy wspierania tych dzieł.

5.      Również w przyszłą niedzielę w ramach I Grybowskiego Festiwalu Organowego, który odbywa się pod honorowym Patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża będziemy mogli wysłuchać kolejnego, pięknego koncertu. Organizatorem wydarzenia jest Pan Dr Krzysztof Michałek, Organista Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie, który będzie wydarzenie komentował. Natomiast wykonawcą tego koncertu będzie znany w Polsce i na świecie organista  Bazyliki Archikatedralnej w Krakowie na Wawelu  Pan Witold Zalewski. Koncert rozpocznie się o 19.00 i potrwa ok. 1.5 godz. Do udziału zapraszamy parafian i gości, których poinformujcie o tym wydarzeniu. Przy końcu koncertu w bazylice będą zebrane ofiary na tacę na jego organizację. Bóg zapłać za zainteresowanie  i współodpowiedzialność.

6.      „Błogosławieni Miłosierni” to hasło 34 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Termin pielgrzymki 17-25 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej. Ks. Piotr i sztab organizacyjny grupy 26 serdecznie zapraszają do udziału w pielgrzymce.

7.      Informacje i termin spotkań dotyczące Światowych Dni Młodzieży:

- w poniedziałek o 19.00 wolontariusze ŚDM

- we wtorek o 19.00 spotkanie osób pełnoletnich w sprawie organizacji tygodnia misyjnego

- w piątek o 19.00 spotkanie młodzieży, która wyjeżdża na ŚDM do Krakowa

Wszystkie spotkania odbędą się w Centrum Duszpasterskim.

8.      8. Zachęcamy do nabywanie i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer „Promyczka dobra” dla dzieci, który jest do nabycia w zakrystii.

9.       9. Na Białej Wyżnej koło wału znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Jest ona do odebrania w kancelarii parafialnej.

10.  10. Proszono by ogłosić:

Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Warszawy -  Świątyni Opatrzności Bożej, Powązki, Lichenia, Torunia w dniach 13-14 sierpnia. Wyjazd 12 sierpnia w piątek o godz. 22.45 z parkingu pod kościołem. Koszt 250 zł. Szczegółowe informację są na tablicy ogłoszeń. Kontakt: p. Stanisław: 184451112; kom. 720215720.

11.  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: + Barbara Nykaza, Michał Lichoń, Maria Bielecka, polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.

sobota,
23 lipca 2016