VIII Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015

1.  Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę.  O 17.30 nabożeństwo majowe, o 18.00 msza św. wieczorna.

2.   Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. z okolicznościowym kazaniem w bazylice o 6.30, 8.00, 9.30 i o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o 17.30. Tradycyjnie już o 15.30 przy kapliczce grobowej zmarłych kapłanów w tym dniu zostanie także odprawiona msza św. na naszym cmentarzu. Zapraszamy do licznego udziału.

3. We wtorek przypada wspomnienie Św. Filipa Nereusza. Jest to zarazem Dzień Matki. Z serdeczną wdzięcznością pamiętajmy zwłaszcza w tym dniu także we wspólnej i indywidualnej modlitwie o naszych mamach.

4.  W środę nowenna do NMP o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwem majowym, po nim sanktuaryjna msza św. wspólnotowa na którą intencje  w zakrystii możemy składać do ostatniej chwili.

5. W przyszłą niedzielę o 11.00 msza św. z kazaniem dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na tę mszę św.

6.  Od poniedziałku, zgodnie z podanym wcześniej planem rozpocznie się ostatni, kilkutygodniowy etap prac przy budowie nowych organów tj. strojenie i intonacja instrumentu. Równocześnie prowadzone są różnorodne prace związane z doposażeniem chóru w odpowiednie urządzenia, remontem wszystkich trzech pomieszczeń na chórze i przystosowaniem ich dla potrzeb chórów i orkiestry, podwyższeniem i niejako dokończeniem z boków balustrady chóru głównego oraz na klatkach schodowych prowadzących na chór.

Tymczasem serdecznie dziękujemy następnym 27 rodzinom i osobom, w tym także kolejnemu z kapłanów Rodaków za indywidualne ofiary- cegiełki na  budowę organów. Osobno dziękujemy wnukom dawnego, wieloletniego organisty śp. Władysława Mikruta z USA za wspólną ofiarę 1000 dolarów na organy.

7.     Niektóre intencje mszalne: w poniedziałek o godz. 8.00 w int. wszystkich, którzy pomogli rodzinie Filipów po pożarze; we wtorek o godzinie 7.00 w intencji czcicieli św. Antoniego. W piątek o godz. 18.00 na Molówce w Siołkowej przy kaplicy koło domu p. Adama Kroka zostanie odprawiona msza św. dz. – bł. w int. tamtejszych mieszkańców.

8.     Spotkania w tym tygodniu:

Grupa biblijna – we wtorek  o godz. 19.00

Ministranci - w środę o godz. 17.00

Młodzi dla Misji – w środę o godz. 19.00

Aspiranci – w czwartek o godz. 17.00

9.     W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka przygotowywane są dwie imprezy plenerowe:

- Burmistrz Miasta Grybowa wraz z Miejskim Domem Kultury zapraszają na festyn w dniu 30 maja od 13.30 do parku miejskiego. Szczegóły na plakatach.

- Natomiast w następną niedzielę Animatorzy Światowych Młodzieży wraz Ks. Piotrem zapraszają o 15.00 na nowe bloki na ostatnie nabożeństwo majowe, po modlitwie przejście na stadion, konkursy, grillowanie oraz mecz charytatywny przedstawicieli III klas gimnazjów na Seniorów „Grybovii”.

10.  Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

Zachęcamy  do  nabywania i czytania.

11.Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stanisław Romanek i Łukasz Główczyk. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…

Nowe organy

25 maja 2015