Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 X 2014 r. - XXX Niedziela Zwykła, Rocznica Poświęcenia Kościoła

1.                 Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 1630  nabożeństwo różańcowe po nim Msza św. wieczorna.

2.                 W poniedziałek odbędzie się uroczyste posłanie na misję naszego rodaka ks. Pawła Steca. Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża z udziałem prawie 50 księży rozpocznie się o godz. 1700. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy mieszkańców Siołkowej, wszystkich członków róż różańcowych, grup misyjnych oraz liturgiczną służbę ołtarza. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej jedności z kościołem misyjnym, z naszymi rodakami pracującymi na różnych kontynentach. Będziemy się modlić także o uwolnienie ks. Mateusza Dziedzica. Nabożeństwo różańcowe rozpoczniemy o godz.1615.

3.             We wtorek  przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
O
godz. 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej różaniec i msza św. wieczorna.

4.             W środę o godz. 1700 nowenna do Matki Bożej w połączeniu z nabożeństwem różańcowym i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

5.                 W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe będzie o godz. 1630, po nim Msza św. wieczorna będzie odprawiana z Uroczystości Wszystkich Świętych, zwłaszcza dla tych, którzy w ten dzień wybiorą się w podróż na groby bliskich w innych miejscach.

6.                 W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 630, 800, 930, 1100 i popołudniu o godz. 1400 /bez kazania/. Po Mszy świętej uroczysta procesja na cmentarz, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych i wysłuchamy okolicznościowego kazania. O godz. 1630 w kościele różaniec z wypominkami za zmarłych i Msza wieczorna. Przypominamy wszystkim o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej. Informacje na temat możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych podamy w Uroczystość Wszystkich Świętych. Z okazji dni szczególnej modlitwy za zmarłych spowiedź będzie codziennie podczas dyżurów, a dodatkowo w piątek z udziałem księży z dekanatu od godz. 800 do 1200, z przerwą od 945 do 1015, po południu od 1400 do 1600. Od 1630 do 1800 spowiadać będą już tylko miejscowi księża. Od dzisiaj codziennie popołudniu spowiadamy w sąsiednich parafiach. Zwyczajem ostatnich lat alumni Seminarium zbierać będą na cmentarzu we Wszystkich Świętych ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tradycyjnie również członkowie III Zakonu z naszej parafii będą zbierać ofiary z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Za wsparcie tych dzieł składamy serdeczne Bóg Zapłać.

7.                 W niedzielę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych - Dzień Zaduszny, niedziela adoracyjna. Msze święte w naszej bazylice o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Dodatkowo o 1400 Msza św. na cmentarzu przy kaplicy zmarłych kapłanów. W tym dniu także odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum. Młodzież gromadzi się na cmentarzu przy pomniku poległych żołnierzy o godz. 1800.  Ze względu na dzień zaduszny, dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się 9 listopada.

8.                 Spotkanie grup w tym tygodniu: Wtorek  - Grupa Biblijna o godz.1830; Środa - spotkanie dzieci z kl. 2 z Siołkowej wraz z rodzicami o godz. 1830 w domu duszpasterskim.

9.                 Tradycyjnie w tych dniach przyjmujemy na wypominki listopadowe. Za wypisanych zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad wieczorną modlitwą różańcową o godz. 1630. W niedzielę także przed przedpołudniowymi Mszami św. Wypominki roczne będziemy przyjmowali od drugiej niedzieli listopada, a modlitwę za tych zmarłych rozpoczniemy w I niedzielę grudnia. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk i imion zmarłych.

10.             Niektóre intencje mszy św.: w sobotę o 6.30 w int. III Zakony św. Franciszka, o 8.00 w int. + Stanisława Mikulskiego od Róży Ojców św. Judy Tadeusza.

11.             Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza lektury „Gościa Niedzielnego” oraz naszego parafialnego czasopisma „Nasza Bazylika”, dostępnego przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę