XXV Niedziela Zwykła - 21.09.2014r.

1.     Dzisiaj w naszej bazylice i kaplicach pomocniczych msze jak w każdą niedzielę. W kaplicy w Siołkowej -Zagórzu o godz. 11.00 uroczysta msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, z poświęceniem nowych witraży i odnowionego tabernakulum. Dzisiaj po mszach św. przed bazyliką i w zakrystii można nabywać Kalendarze Rolników. Dziękujemy też za włączenie się w prowadzoną dzisiaj przez harcerzy zbiórkę materiałów opatrunkowych dla Ukrainy.

2.     We wtorek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej msza św. wotywna z okolicznościowym kazaniem.

3.     W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

4.     W najbliższą sobotę organizujemy powakacyjny dzień chorych. O godz. 8.30 w bazylice spowiedź chorych, potem msza św. z błogosławieństwem lourdskim. Po mszy św. odwiedzimy chorych w domach, których prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Opiekunów chorych prosimy, aby korzystając z dobrej pogody zapewnić jak największej liczbie chorych i starszych żywe uczestnictwo we mszy św.

5.     W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy wszystkich studentów z naszej parafii na uroczystą mszę świętą w ich intencji, z okazji rozpoczęcia niebawem nowego roku akademickiego. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nauce i pracy dla studentów. Natomiast o godz. 11.00 będzie msza św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci. Zapraszamy na tę mszę św. wszystkie dzieci z naszych szkół podstawowych. Również w przyszłą niedzielę w łączności z kończącym się dzisiaj tygodniem wychowania chrześcijańskiego część ofiar na tacę przeznaczona będzie na wsparcie katolickich uczelni. Także w przyszłą niedzielę odpust we Florynce.

6.     Również w przyszłą niedzielę wraz z Akcją Katolicką prosimy o włączenie się i zorganizowanie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o godz. 15.00 modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji o pokój na świecie i za Ojczyzną. Modlitwa ta będzie odmówiona wspólnie także przy bazylice obok krzyża misyjnego.

7.     Także w przyszłą niedzielę Ks. Piotr oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich parafian w godzinach od 14.00 do 18.00 na stadion Klubu Sportowego „Grybovia”. W programie między innymi: o 15.00 mecz przyjaźni: Uczniowie III klas liceum na drużynę ojców z naszej parafii, śpiew piosenek religijnych i ludowych przy akordeonie oraz wspólne grilowanie. Na spotkanie zaproszenie przyjęła grupa młodzieży z Litwy, która jest na wymianie międzyszkolnej w Grybowie i okolicy. Mamy nadzieję, że pogoda nie zmieni planów organizatorom niedzielnego spotkania.

8.     Oddział Grybowski Stowarzyszenia Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje i zapisy u pani Teresy Skowron. Szczegóły w gablocie.

9.     W tym tygodniu organizacja „Kościół w potrzebie”  pomagająca krajom misyjnym przeprowadzi w naszym dekanacie zbiórkę niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii te odpady można składać od jutro do środy w godz. od. 8.00 do 14.oo na placu za garażami. Serdecznie prosimy, podobnie jak podczas ostatniej takiej akcji czynnie się w nią włączyć.

10.      Spotkania grup duszpasterskich:

Środa, godz. 17.00 - ministranci

Środa, godz. 16.30 - Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Środa, godz. 19.00 – Młodzi dla Misji

Sobota godz. 14.00- Podchełmie- Grupa Biblijna i Stow. Rodz. Kat.

11.  Niektóre intencje mszalne: w niedzielę o 6.30 w int. Róży Ojców św. Antoniego z Brzezinek,w Caritasie w int. Ks. Rafała z ok. imienin

12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

13.  Z naszej wspólnoty odszedł śp. Zbigniew Obrębski. Prośmy dla niego o pokój wieczny. Dobry Jezu…..

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę