Get Adobe Flash player

XXX Niedziela Zwykła 23.10.2016 r.

 

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O 16.30 w bazylice nabożeństwo  różańcowe.O 17.00 wieczorna msza św. Po mszach Ks. Janusz wraz z młodzieżą z grupy Młodzi dla Misji zaprasza do udziału w akcji „Serce za Serce”, która będzie polegała na rozprowadzaniu specjalnie przygotowanych ciasteczek w kształcie serca. Akcja będzie prowadzona przy bazylice                  i kaplicach pomocniczych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i pomocy misjonarzom a wśród nich i naszym rodakom z grybowskiej parafii.

2.      We wtorek o 9.00 zostanie w bazylice odprawiona uroczysta msza św.  w intencji 31 par z terenu miasta i gminy Grybów przeżywających w tym roku Jubileusz 50 – lecia małżeństwa. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Urząd Gminy Grybów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O 16.45 w tym dniu koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej różaniec i msza św.

3.      W środę o 17.00 w bazylice nowenna do NMP w połączeniu z różańcem, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możnaw zakrystii składać do ostatniej chwili.

4.      W przyszłą niedzielę, ostatni raz w tym terminie będziemy obchodzić rocznicę konsekracji naszej bazyliki. Przepisy nakazują bowiem aby tam, gdzie data tego wydarzenia jest znana obchodzić rocznicę konsekracji wtedy, kiedy ona przypada. A my tę datę znamy gdyż wypisana jest m.in. na marmurowej tablicy nad głównym wyjściem z bazyliki. Jest to dzień 12 czerwca ( 1921 roku), a dokonał jej Abp Leon Wałęga. A zatem rocznice poświecenia bazyliki będziemy od przyszłego roku obchodzić 12 czerwca.

5.      W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny z dziećmi na Mszę św. z kazaniem dla dzieci na godz. 11.00.

6.      Dziękujemy kilku kolejnym osobom za indywidualne ofiary na nowe organy i na inne dzieła  realizowane w bazylice. Wszystkim Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na misje. Dziękujemy też za włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego.

7.      Przypominamy o możliwości zamawiania wypominków rocznych i listopadowych. Można to czynić do końca listopada. Wypominki składamy w zakrystii, u kapłanów lub w kancelarii parafialnej. Nie wrzucamy wypominków na tacę.

8.      Prosimy, aby ze spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętychi dnia zadusznego, a także I piątku listopada, korzystać w czasie dyżurów, także znacznie wcześniej, a spowiedź całodzienna z udziałem Księży z dekanatu będzie 31.11. w poniedziałek.

9.      W poniedziałek 31 października o 19.30 w nowym kościele w Ptaszkowej rozpocznie się dekanalne spotkanie młodzieży „NOC ŚWIĘTYCH”. Prosimy rodziców, aby młodzież była obecna na modlitwie i adoracji przy relikwiach błogosławionych i świętych. Zapisy na wyjazd autokarem u ks. Piotra do najbliższej niedzieli.

10.W nawiązaniu do ogłoszenia z zeszłej niedzieli dotyczącego pilnej potrzeby nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii w naszej parafii, zwłaszcza dla chorych, pragniemy poformować, że mamy już 3 kandydatów, czekamy z nadzieją na kolejnych. Dla zastanawiających się,  a także dla chorych dobrą informacją jest również fakt, że Ks. Bp Ordynariusz wyraził zgodę, aby szafarzy przygotować na miejscu, w parafii, postarać się u Biskupa o stosowną misję i  wkrótce dopuścić do sprawowania tej ważnej i pięknej posługi. Natomiast trwający ok. 4 soboty kurs odbędzie się dopiero w Wielkim Poście roku 2018.

11.Grybowski „Sokół” zaprasza wszystkich sympatyków rowerów i spacerów w sobotę 12 listopada na II Pieszo – Rowerowy Rajd Niepodległości. Start o 12.00 na rynku w Grybowie. Więcej informacji na plakatach i w Internecie.

12.Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek 18.30 : Grupa Biblijna

Środa 18.30: Młodzi dla misji

Czwartek 16.00: Ministranci Starsi i Młodsi

13.W nawiązaniu do ogłoszenia  Starosty  z minionej niedzieli P. Burmistrz Miasta Grybowa informuje, że w Starostwie w Nowym Sączu wyłożony jest do wglądu projekt modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 3 i 4 miasta Grybów celem ostatecznego sprawdzenia zaktualizowanej ewidencji, jak również wniesienia swoich poprawek w terminie 25.10 do 16.11. 2016.

14.Zachęcamy do nabywanie i czytania prasy katolickiej wyłożonej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.  

15.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P.: Antoni Rodak,Stanisława Michalik , Wacław Przetacznik, Helena Bacia, Anna Obrzut, Leszek Bucak,  Dobry Jezu… 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 października 2016

(298. dzień roku)

Święta

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
411627