Get Adobe Flash player

XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2016 r.

 

 

1.   Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych porządek mszy św. jak  w każdą niedzielę. Akcja Katolicka zachęca,  aby dzisiaj o 15.00 przy krzyżu misyjnym przy bazylice, przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia  w intencjach świata, pokoju za naszą parafię i nasze rodziny włączając się w ogólnoświatową akcję modlitewną. Serdecznie zachęcamy do udziału. Natomiast na 16.30 Ks. Piotr i Pan organista Mateusz zapraszają do Centrum Duszpasterskiego na spotkanie młodzież, która należy i chce dołączyć do Młodzieżowego Chóru naszej bazyliki.

 

2.  W poniedziałek, wtorek i środę przeżyjemy Triduum przed uroczystością poświęcenia figury Św. Michała. Msze św. z okolicznościowymi kazaniami będą w o 6.30  i o 18.00. Intencje z 7.00 będą odprawione w tych dniach o 6.30. Spowiedź z tej okazji, a także  z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego podczas dyżurów i dodatkowo w środę od 16.00.

 

3.   We wtorek o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia, a w środę o 17.45 w bazylice nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

 

4.  W czwartek o godz. 18.00 przeżywać będziemy uroczystość poświęcenia odnowionej figury Św. Michała Archanioła. Pragniemy wszystkich poinformować, że przy okazji umieszczenia tej figury w głównym przedsionku naszej bazyliki, zostały tam wykonane liczne, ważne prace pomocnicze, m.in. bogate ozdobienie wnęki, wykonanie postumentu, nowy parapet granitowy i okno, oświetlenie figury, ozdobny medalion nad szklanymi drzwiami upamiętniający jubileusz 1050 – lecia chrztu Polski, czy wreszcie odmalowanie całego pomieszczenia. Poświęcenia figury i wszystkich wykonanych prac dokona ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Bardzo serdecznie raz jeszcze zapraszamy wszystkich do bardzo licznego udziału w tej jakże ważnej dla parafii uroczystości. Ofiary złożone na tacę w czasie nabożeństwa przeznaczone będą na pokrycie kosztów wykonanych prac i organizację uroczystości.

 

5.  W sobotę, pierwszą miesiąca msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.00 po niej modlitwa za rodziny, zwłaszcza te oczekujące narodzin potomstwa i o dar potomstwa proszące. Natomiast o godz. 10.00 rozpocznie się Kapituła sprawozdawczo – wyborcza III Zakonu franciszkańskiego. Obecność obowiązkowa.

 

6.  Także w  najbliższą sobotę organizujemy powakacyjny dzień chorych. W bazylice od 8.30 spowiedź dla chorych, potem msza św. z okolicznościowym kazaniem, nabożeństwo eucharystyczne i błogosławieństwo Lourdskim. Po mszy św. odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych w domach. Tych chorych i starszych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy wszystkich krewnych i opiekunów chorych i starszych o zainteresowanie się tym wydarzeniem i zadbanie by chorzy mogli z niego jak najlepiej skorzystać

 

7.      Również w sobotę rozpoczniemy celebrowanie nabożeństw różańcowych. Będą one w bazylice soboty i niedziele o 16. 30 a w dni powszednie o 17.00. Poszczególne grupy prosimy o zapoznanie się jak zwykle z harmonogramem tych nabożeństw, który jest wywieszony  w gablotach i na stronie internetowej i włączenie się w ich przygotowanie i prowadzenie. Jak zwykle zachęcamy do licznego uczestnictwa a także odmawianie różańca w kaplicach pomocniczych i w  naszych domach. Za udział w nabożeństwach można zyskiwać odpusty zupełne. Zwracamy uwagę, że w związku ze zmianą czasu i nabożeństwami od soboty msza św. wieczorna będzie w soboty i niedziele o 17.00 a w dni powszednie po różańcu czyli ok. 17.40.

 

8.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Różańcowej. Z tej okazji w naszej parafii będziemy gościć Ojca Kamila Kraciuka, Prowincjała Braci Pocieszycieli z Getsemani, którzy są kustoszami sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Ojciec Prowincjał wygłosi kazania na wszystkich mszach św., a po mszach ojcowie będą rozprowadzać cegiełki  i pamiątki prosząc o wsparcie dla powstającego sanktuarium. Będzie także możliwość ucałowania relikwii Ks. Jerzego. W tym dniu o godz. 16.15  z racji odpustu procesja różańcowa do pięciu ołtarzy w bazylice, po niej o 17.00 wieczorna msza św.

 

9.    Również w przyszłą niedzielę o 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w centrum duszpasterskim.

 

10.Dziękujemy kilku kolejnym ofiarodawcom indywidualnym na organy      i na renowację figury Św. Michała. Natomiast Ks. Prałat Proboszcz dziękuje wszystkim , a zwłaszcza Ks. Współpracownikom, Radzie Parafialnej, Chórowi Parafialnemu, Urzędowi Miasta i restauracji „Słoneczne Tarasy” za wszelkie wyrazy życzliwości okazane w związku z 10 - leciem posługi Proboszcza w naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość.

 

11.  Spotkania w tym tygodniu: wtorek Spotkanie Grupy biblijnej po wieczornej Mszy św. o 19.00; środa 17.30 Aspiranci; czwartek 17.00 Ministranci Starsi i Młodsi; Piątek 18.45 Młodzieżowy Chór.

 

12.   Zachęcamy do nabywanie i czytania prasy katolickiej wyłożonej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj do „Gościa Niedzielnego” dołączona płyta z pięknym i pouczającym filmem pt. „Bóg nie umarł”. Cena tygodnika 5 PLN. Książkowe Kalendarze Rolników cenie 25 PLN. Można nabywać przy figurze Św. Antoniego lub w zakrystii. Również od dzisiaj przy figurze Św. Antoniego można nabywać książeczkę z nowenną do Matki Bożej Grybowskiej napisaną w czasie wojny przez Ks. Władysława Wojtonia, a obecnie opracowaną na nowo i uzupełnioną przez P. mgra. Grzegorza Szczecinę. W książeczce tej oprócz nowenny znajdziemy dokładną historię naszego obrazu, a także teksty szeregu pieśni i modlitw do Matki Bożej i do Matki Bożej Grybowskiej. Cena 5 PLN. Zachęcamy do nabywania i modlitwy.

 

13.  Niektóre intencje mszalne: W niedziele o 6.30 w intencji mieszkańców Białej Wyżnej z podziękowanie za zbiory i wszelkie łaski oraz o błogosławieństwo Boże dla rodzin po obu stronach drogi, o 8.00 w intencji Arcybractwa Różańcowego z okazji święta patronalnego dzięk. błag.

 

14.   Pragniemy poinformować, że od wczoraj jest już czynna nasza przyparafialna kawiarnia i bufet. Wraz nową obsługą serdecznie zapraszamy do korzystania zwłaszcza dzieci i młodzież. Przypominamy że, w tym miejscu nie podajemy  żadnego alkoholu.

 

15.   Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł w tym tygodniu +Ryszard Różewski i + Franciszka Święs z Białej Wyżnej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.30.  Polećmy ich  dusze miłosierdziu Bożemu.

 

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

poniedziałek,
26 września 2016

(270. dzień roku)

Święta

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
404512