Get Adobe Flash player

XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2017r.

 

 

     

 

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 18. Na plebanii odbędzie się posiedzenie parafialnej Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej. Dzisiaj przed bazyliką i w kościołach pomocniczych można nabyć znane wielu z was książkowe kalendarze rolników cenie 25 PLN. Także dzisiajz racji roku Św. Barta Alberta Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w duchu hasła tego Świętego „Trzeba być dobrym jak chleb” będzie rozdawał po Mszach św. za przysłowiową złotówkę kromkę świeżego wiejskiego chleba. Dochód z tej charytatywnej akcji zostanie m.in. przeznaczony na wsparcie schroniska św. Brata Alberta w Krakowie. Poprzyjmy sercem te piękną akcję.

 

 

 

2.      W poniedziałek przypada Święto Św. Stanisława Kostki Patrona Polskiej Młodzieży. Wieczorem o 18.00 na Mszę święta z homilią zapraszamy młodzież. Prosimy o oprawę liturgii zespół muzyczny. Prosimy, aby licznie przyszli studenci, będzie modlitwa za was oraz uroczyste błogosławieństwo przed rozpoczęciem roku akademickiego i przyjęcie światła nadziei. Przy tej okazji ks. Piotr informuje studentów, że 26 września we wtorek o 8.00 przy plebani będzie dla młodzieży studiującej wyjazd do Zakopanego. W programie: wyjście nad Morskie Oko, Czarny Staw oraz odpoczynek na ciepłych źródłach. Pocieszeniem dla studentów jest, że mamy sponsora na autokar i oczywiście zapraszamy go na wyjazd.

 

 

 

3.      We wtorek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza św.z okolicznościowym kazaniem.

 

 

 

4.      W środę o godz. 17.20 modlitwę różańcową przed Obrazem Matki Bożej poprowadzi Arcybractwo Różańcowe.  18.00. nowenna do NMP, a Msza św. wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

 

 

 

5.      Również w środę o 15.30 na plebanii z racji Tygodnia Wychowania Chrześcijańskiego odbędzie się spotkanie dla wszystkich katechetów i katechetek z  naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

 

 

 

6.      W sobotę 23 września o 14.00 przy plebani będzie wyjazd autokarami młodzieży z parafii i naszego dekanatu na diecezjalny spotkanie młodzieży do Limanowej. Zapisy u ks. Piotra. Koszt 15 zł. Powrót o 22.30.

 

 

 

7.      W czwartek o 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła.

 

 

 

8.      W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca o 11.00 Msza św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci. O 10.45 Ks. Proboszcz przekaże najważniejsze informacje o sprawach duszpastersko - gospodarczych, które szczegółowo będą przedstawione na pozostałych mszach w ramach kazania. Ofiary na tacę z tego dnia będą w części przeznaczone na wsparcie katolickich uczelni. W tym dniu w ramach akcji modlitwa na ulicach świata prosimy, aby o godz. 15.00 gromadzić się przy krzyżach, kapliczkach czy w innych miejscach na terenie naszej parafii  i odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia zwłaszcza w int. o pokój na świecie. Modlitwa będzie także odmówiona przy krzyżu misyjnym przed bazyliką.

 

 

 

9.      Przewodnik ks. Piotr i sztab pielgrzymkowy grupy 26 zapraszają pielgrzymów w niedzielę 24 września na spotkanie popielgrzymkowe w kaplicy na Zagórzu. Eucharystia o 15.00 i spotkanie przy ognisku. Przewodnik i pielgrzymi dziękują Panu Piotrowi Krokowi - wójtowi gminy Grybów za dofinansowanie kosztów zaopatrzenia pielgrzymki.

 

 

 

10.Jak słyszeliśmy 15 października będą w naszej diecezji wybory do Rad Parafialnych. W związku z tym w trzech miejscach w bazylice wyłożone są skrzynki i opieczętowane kartki, na których wypiszmy nazwiska, adresy ewentualnie, jeśli ktoś zna numery telefonów do kandydatów na radnych.  Dobrze byłoby też wiedzieć czy ktoś się zgodzi na swoja kandydaturę. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich dorosłych parafian o żywe zainteresowanie, oraz o zgłaszanie także kandydatów z młodszego pokolenia, a kandydatów, by zgodzili się kandydować. W obliczu synodu diecezjalnego, a także wielu wyzwań, jakie nieustannie podejmuje nasza wspólnota zarówno na niwie gospodarczej jaki duszpasterskiej Rada Parafialna ma wielkie znaczenie. Skrzynki będą wyłożone do przyszłej niedzieli włącznie.

 

 

 

11. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do Przedszkola Parafialnego na rok 2018/2019. Zajętych jest już blisko 50 miejsc. Tymczasem dziękujemy dwóm rodzinom za indywidualne ofiary na budowę a wszystkim za dzisiejsze ofiary na tacę.  Kandydatki do pracy w przedszkolu prosimy o składanie podań i tzw. CV do czwartku w kancelarii parafialnej w godz. od 8.00 do 9.00. Przypominamy, że planowane jest 11 miejsc pracy z tego siedem etatów to nauczyciele z odpowiednio wysokimi kwalifikacjami. Osoby, które będziemy chcieli zatrudnić zostaną telefonicznie poproszone o osobiste przybycie do kancelarii na rozmowę kwalifikacyjną.

 

 

 

12.W Polsce od lat toczy się walka o życie dzieci nienarodzonych. Jeszcze obecnie co roku ginie ponad 1200 dzieci tylko dlatego, że są podejrzane o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać, zabija się te dzieci w okrutny sposób. Dlatego wspólnota: „Zatrzymaj aborcję” zwraca się do wszystkich uczciwych ludzi o poparcie ustawy broniącej życia ludzkiego bez żadnych wyjątków. Nasze poparcie możemy wyrazić podpisem specjalnej listy z prośbą skierowaną do Parlamentu. Podpisy można składać, od dziś do przyszłej niedzieli włącznie, a tyłu bazyliki na ostatniej ławce. Proszę przy tym pamiętać, aby wpisać PESEL oraz wyraźny adres: Miejscowość i ulicą z numerem. Kod pocztowy nie jest konieczny. Projekt ustawy, która będzie złożona do Sejmu jest wydrukowana i wywieszona w gablocie, a także zamieszczona na stronie internetowej parafii.

 

 

 

13.Spotkania w tym tygodniu:

 

 

 

Wtorek, godz. 18.30 - Młodzi dla Misji. Na spotkanie Ks. Janusz zaprasza młodzież gimnazjalną i uczniów z siódmej klasy szkoły podstawowej.

 

 

 

Wtorek 19.00 – Grupa biblijna.

 

 

 

Środa 16.00 – Ministranci młodsi. 17.00 Ministranci Starsi.

 

 

 

Czwartek, godz. 17.00 – Szkolne Koło Caritas z Siołkowej. Ks. Janusz Szpilowski zaprasza do Domu Duszpasterskiego na spotkanie organizacyjne członków koła i nowych chętnych ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Siołkowej.

 

 

 

Sobota 8.00 - Lektorzy

 

 

 

14.Niektóre intencje mszalne: W przyszłą niedzielę o 9.30 w int. Pracowników SHP Składnica w 105 rocznicę powstania spółdzielni i za ++ z tej spółdzielni oraz o zdrowie i błog. Boże dla pracowników szwalni Karpaty i ich rodzin.

 

 

 

15.Burmistrz Miasta Grybów serdecznie zaprasza na spotkanie osoby, które zgłosiły swój udział w programie dofinansowania odnawialnych źródeł energii takich jak: fotowoltaika, kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Spotkanie zainteresowanych odbędzie się 24 września 2017 r. czyli w przyszłą niedziele o godzinie 16.00 w sali Miejskiego Domu Kultury w Grybowie.

 

 

 

16.Informujemy, że zbiórka makulatury jest przedłużona do środy do godz. 12.00.

 

 

 

17.Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Natomiast przy figurze Św. Antoniego mamy m.in. książkę pt. „Wszystko o Matce Bożej” gdzie możemy m.in. przeczytać  wiele o różańcu.

 

 

 

18.Do wieczności odeszli: + Teresa Góra i + Maria Wojnar.

 

 

 

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

czwartek,
21 września 2017

(264. dzień roku)

Święta

Czwartek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Święto św. Mat

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
517186