Get Adobe Flash player

Niedziela Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22.11.2015r.

1.Dzisiaj msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Wieczorem o 16.30 w bazylice różaniec z wypominkami listopadowymi, po nim o 17.00 wieczorna msza święta.

2.Do końca listopada o godz. 16.30 w bazylice odmawiamy wspólnie różaniec połączony z wypominkami listopadowymi. Za dusze wypominane w wypominkach listopadowych modlimy się także we wszystkie niedziele listopada przed mszami św. przedpołudniowymi. Wypominki roczne będą od I niedzieli adwentu. Kartki  z wypominkami można składać  w dalszym ciągu  w zakrystii, u księży i w kancelarii parafialnej.

3.We wtorek  o 17.00 koronka do Miłosierdzia Bożego,  po niej msza św.  z krótkim rozważaniem.

4.W środę o 17.00 nowenna do Matki Bożej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje tylko w zakrystii możemy składać do ostatniej chwili.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent i kolejny rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „ Nowe życie w Chrystusie”. Będzie to zarazem jak słyszeliśmy Rok Miłosierdzia i Rok 1050 – lecia Chrztu Polski.   

6.Dziękujemy kolejnym 5 Rodzinom  za dary serca – cegiełki na nowe organy, złożone w minionym tygodniu.

7.Od jutra Panowie Organiści zgodnie ze starym obyczajem naszej parafii i według dotychczasowego porządku gdy idzie o rejony, będą odwiedzać nasze domy rozprowadzając wigilijne opłatki. Natomiast Siostry Felicjanki będą opłatki rozprowadzać w niedziele adwentowe począwszy od najbliższej, przed bazyliką,  a codziennie w zakrystii i  w swoim domu. Opłatki te zostały uroczyście poświęcone w bazylice dzisiaj po pierwszej mszy św. Prosimy o życzliwe                      i serdeczne podejście do tej akcji. Przy okazji z radością informujemy, że Pan Organista Ignacy Obrzut za ponad 50 lat pracy, w tym 40 w naszej parafii został przez Ks. Bpa Ordynariusza odznaczony srebrnym medalem „ Dei Regno Servire” tj „ Służyć Królestwu Bożemu”, który dzisiaj w Tarnowskiej Katedrze odbierze. Medal ten nadawany jest na wniosek Ks. Proboszcza za szczególne zasługi dla parafii i diecezji. Serdecznie gratulujemy.

8.Do skarbony Św. Antoniego można składać datki na przygotowanie upominków mikołajowych dla blisko 500 dzieci i młodzieży młodszej zaangażowanych w różnorodne grupy duszpasterskie działające w naszej parafii. Bóg zapłać za dobroć serca.

9.  Ks. Piotr i Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii organizują dwudniowy wyjazd (5 i 6 grudzień) na diecezjalne spotkanie młodzieży SYNAJ w Mielcu. Zapisy do piątku u wolontariusza Patryka Pajora. Koszt wyjazdu 25 zł.   

10. Spotkania w tym tygodniu:

W poniedziałek o godz. 15.30 w domu duszpasterskim odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kolędników misyjnych, którzy po świętach odwiedzą nasze domy. Zapraszamy dzieci i młodzież, która pragnie zaangażować się w szlachetną pomoc dla misjonarzy, w tym także naszych rodaków.

W środę spotkanie grupy MdM  i gimnazjalnych Szkolnych Kół Caritas o godz. 17.00 w szkole w Siołkowej. Ks. Janusz zaprasza.

11. Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj Gość Niedzielny z kalendarzem na przyszły rok w tej samej cenie 5 PLN. Natomiast od przyszłej niedzieli będzie można nabywać książkę z refleksjami Ks. Kaźmierczyka na temat Świętych i Błogosławionych przygotowaną do druku przez Ks. Stanisława Gurbę i Jego Przyjaciół z KUL-u., wydaną nakładem naszej parafii.  Licząca blisko 200 stron książka będzie kosztować 16 PLN i może stanowić dobrą lekturę na zbliżający się Rok Miłosierdzia, czy też wartościowy prezent mikołajowy bądź pod choinkę.

12. Klub Honorowych Dawców Krwi przy prywatnych Gabinetach Lekarskich „ADMA” w Grybowie, przypomina o dzisiejszej akcji oddawania krwi.

13.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Emilia Graj i  Józef Gliński,  z os. Bema, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Dobry Jezu…

Nowe organy

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

środa,
25 listopada 2015

(329. dzień roku)

Święta

bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej), dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Erazma, Katarzyny

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
308262