Get Adobe Flash player

Uroczystość Trójcy Przenajświetszej 21.05.2016 r.


8.  

1.     Dzisiaj w bazylice i naszych kościołach pomocniczych porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O 17.30 nabożeństwo majowe po nim wieczorna msza św.

2.     W poniedziałek o godz. 18.00 Ks. Biskup dr Leszek Leszkiewicz w naszej bazylice udzieli młodzieży z III klas gimnazjalnych sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo majowe w tym dniu o 17.15 Ks. Rafałowi Mirosławskiemu i Ks. Januszowi Szpilowskiemu dziękujemy za pełne poświęcenia bezpośrednie przygotowanie 111 uczniów do bierzmowania,   a rodzicom i nauczycielom za współpracę oraz zaangażowanie. Rodzicom dziękujemy za dar dla bazyliki w postaci sfinansowania pozłocenia czterech puszek eucharystycznych /ponad 2000 PLN/ w tym dwóch zabytkowych, XIX – wiecznych, które będą na stałe eksponowane w specjalnych gablotach w bazylice. Dziękujemy za dar dla Ks. Biskupa i dekorację kwiatową świątyni. Ofiary składane na tacę podczas bierzmowania tradycyjnie przeznaczone są na pomagającą zdolnej młodzieży diecezjalną fundację Abpa Jerzego Ablewicza.

3.     Nabożeństwa majowe we wtorek  o 18.00, w środę o 17.30, w czwartek, piątek i sobotę o 18.00 podczas procesji. We wtorek w połączeniu z nabożeństwem majowym koronka do Miłosierdzia Bożego, a w środę nowenna do NMP, po niej tradycyjnie sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii można składać do ostatniej chwili. Będzie to zarazem msza św. wigilijna z uroczystości Bożego Ciała.

4.     We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w bazylice o godz. 6.30, 8.00 , 9. 30 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy na rynku. Po procesji msza św. o 11.30 i po południu z procesją eucharystyczną wokół bazyliki o 18.00. W kościołach pomocniczych msze św. z procesjami o 16.00. Ponawiamy prośbę o pełne zaangażowanie do niesienia baldachimu, sztandarów, feretronów, sypania kwiatów dzwonienia. Zapraszamy orkiestrę do uświetnienia procesji oprawą muzyczną. Do uroczystej procesji zapraszamy także poczty sztandarowe Straży Pożarnych, szkół i instytucji z terenu parafii. Strażaków prosimy o udział   w mundurach galowych i zabezpieczenie ruchu. Udekorujmy domy i obiekty na rynku flagami i innymi emblematami. Niech to będzie pełna wiary radości zaangażowania manifestacji naszej wiary i wdzięczności wobec Jezusa Eucharystycznego. Ofiary na tacę z tego dnia tradycyjnie już przeznaczone są na utrzymanie i rozwój stacjonarnych i domowych hospicjów w naszej diecezji. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem zobowiązującym nas do uczestnictwa we mszy św., nie wystarczy sam udział w procesji.

5.     Przypominamy o zapisach na Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbywa się co roku w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała. Jest to największy koncert muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Znany i ceniony zarówno przez młodzież jak i dorosłych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd w Czwartek w Boże Ciało o godz. 16.00 spod plebanii. Koszt 25 zł. Zapisy u Ks. Rafała

6.     W piątek i sobotę msze z procesjami eucharystycznymi o 7.00 i 18.00, w niedzielę o 9.30 i 18.00. W oktawie Bożego Ciała nie będzie mszy św.       o 7.30.

7.     W najbliższą sobotę nasi diakoni przyjmą świecenia kapłańskie; Tomasz Zieleń w Katedrze Kieleckiej;  Karol Góra w Katedrze Tarnowskiej. O 17.30 zostaną przywitani przy stadionie na Białej Niżnej i po przybyciu do bazyliki o 18.00 odprawią procesję eucharystyczną z nabożeństwem majowym. Wspólną mszę św. Prymicyjną odprawią w niedzielę 29 maja o 11.00. Wcześniej, o 10.45 nastąpi wyprowadzenie Księży Prymincjantów   z plebanii i procesja do  bazyliki. W związku z tym wydarzeniem prosimy o modlitwę za księzy neoprezbiterów naszych Rodaków, zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i udział we mszy prymicyjnej połączonej ze specjalnym błogosławieństwem. Msza św. z godz. 12.30 zostanie w tym dniu odprawiona o 13.00.

8.     Również w sobotę IV miesiąca kolejne uroczyste nabożeństwo w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 10.00 przejściem przez „Bramę Miłosierdzia”, potem powitanie, indywidualne modlitwa, okazja do spowiedzi, koronka do Bożego Miłosierdzia ze złożonymi przez pielgrzymów intencjami, a następnie o 11.00 uroczysta msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem. W tym miesiącu pielgrzymować będą pieszo do bazyliki parafianie z Kąclowej pod przewodnictwem swoich duszpasterzy, a przyjazd autokarem zapowiedziała  pielgrzymka z Janowca rodzinnej miejscowości ks. Piotra. Wszystkich parafian jako współgospodarzy zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.     Dziękujemy kilku ofiarodawcom za indywidualne dary serca na nowe organy i na renowacje figury Św. Michała Archanioła.

10.            Spotkania grup w tym tygodniu:

Spotkanie uczniów kl II B gimnazjum z rodzicami – poniedziałek o 16.30 w domu Duszpasterskim

Grupa biblijna - wtorek o 19.00

Młodzi dla Misji - środa o 19.00; Aspiranci 16:00; Ministranci Młodsi 17:00

Lektorzy – sobota o 8.00

11.            Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. 

12.            Niektóre intencje mszalne: We wtorek o 7.00 w intencji Czcicieli Św. Antoniego – nowennowa. W Boże Ciało o 9.30 w intencji Pszczelarzy z Grybowa dzięk. błag.

13.            Proszono, by ogłosić: Klub Honorowych Dawców Krwi przy gabinetach Adma zaprasza w dniu 29.05 od 8.00 – 13.30 na akcję oddawania krwi dla dzieci oczekujących na przeszczep szpiku. Będzie także możliwość oznaczenia kodu genetycznego szpiku kostnego. Natomiast Pan Burmistrz Miasta uprzejmie informuje, iż dnia 16 maja 2016 roku został otwarty nowy parking samochodowy przy ul. Jakubowskiego na placu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Grybowie. Parking jest płatny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.W sobotę i niedzielę parking jest bezpłatny. Dla rodzin załatwiających sprawy pogrzebowe parking jest bezpłatny.

 

Nowe organy

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

piątek,
27 maja 2016

(148. dzień roku)

Święta

Piatek. Dzien powszedni albo wspomnienie sw. Augustyna z Canterbury, biskupa.

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
373757