Ogłoszenia Duszpasterskie - 21 XII 2014 r. - IV Niedziela Adwentu

1. Msze św. w dniu dzisiejszym w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 17.00 Msza wieczorna połączona z nieszporami. Po mszach świętych przed kościołem i w zakrystii możemy, nabywając tradycyjną świecę wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy  Dzieciom. Ofiara, o którą prosimy to przynajmniej 5 zł.

2.     W poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy dni adwentowej spowiedzi. Zaproszeni kapłani będą pomagać w spowiedzi od 8.00 do 17.00 z tradycyjnymi przerwami. Prosimy nie odkładać spowiedzi na wigilię.

3.     W poniedziałek od godz. 10.00 w sali pod plebanią wydawane będą świąteczne paczki żywnościowe dla potrzebujących przygotowane przez Parafialny Odział Caritas dzięki darom złożonym w sklepach i ofiarom ze skarbony św. Antoniego.

4.     We środę wigilia Świąt Bożego Narodzenia. O 6.00 ostatnie roraty połączone z okolicznościowym kazaniem i nowenną do Dzieciątka Jezus. Ofiara na tace na tym nabożeństwie tradycyjnie na cele charytatywne realizowane przez parafię. Do licznego udziału w tych roratach zapraszamy także wszystkie dzieci z lampionami. Czeka niespodzianka. Po roratach będzie jedna msza św. o godz. 7.30 na której zostaną odprawione także intencje przyjęte na godz. 7.00. Nie będzie mszy św. wieczornej. W tym czasie wszyscy po chrześcijańsku celebrujmy wieczerzę wigilijną. O 23.30 rozpocznie się, pod przewodnictwem młodzieży modlitewne czuwanie i kolędowanie. O 24.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na uroczystą mszę św. koncelebrowaną zwaną pasterką. Ponawiamy coroczny serdeczny apel, by przybyć licznie całymi rodzinami. Ofiary z tej mszy przeznaczone są na Ogólnopolski Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych.

5.     W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę.

6.     W piątek Święto Św. Szczepana Pierwszego Męczennika - drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. Na mszy o 11.00 rozesłanie kolędników misyjnych, którzy nawiedzą większość domów w naszej parafii w sobotę od godz. 9.30 Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

7.     Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich na koncert Bożonarodzeniowy, który przygotowany został przez Młodzieżowy Chór naszej bazyliki wspólnie z Orkiestrą Smyczkową. Koncert odbędzie się 28 grudnia tj. w następną niedzielę o godz. 18.00. Chórzyści zapraszają wszystkich licząc, że parafianie Grybowa i okolic licznie przybędą do naszej Bazyliki na to niecodzienne wydarzenie. Honorowy Patronat nad koncertem objęli: Ks. Proboszcz Prałat Ryszard Sorota, Pan Burmistrz Grybowa Paweł Fyda, Pan Wójt Piotr Krok oraz Prezes Banku w Grybowie Pan Antoni Fyda. O szczegółach tego koncertu możemy przeczytać na przygotowanych plakatach. Po jego zakończeniu będą zbierane ofiary na działalność Młodzieżowego Chóru w naszej parafii oraz samą organizację tego wydarzenia. W związku z koncertem w przyszłą niedzielę wieczorna msza święta zostanie odprawiona pół godz. wcześniej o 16.30.

8.     W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.  Modlić się będziemy za wszystkie rodziny a zwłaszcza za te które w tym roku powstały i te przeżywające srebrne i złote Jubileusze. Ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone będą na całoroczne obowiązkowe  i konieczne ubezpieczenie kościoła i kaplic pomocniczych.

9.     Intencje niektórych mszy św.: w przyszłą niedzielę o 6.30 W int. Róży Św. Faustyny z Siołkowej dz-bł.

10.                       Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj podwójne świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego w cenie 7 złotych.

11.                        Pozostałe ogłoszenia, w tym porządek kolędy na pierwsze dni po świętach podamy w Boże Narodzenie.

12.                        Z naszej wspólnoty odszeszli do wieczności: Teresa Michalik, Waleria Motyka oraz +Anna Gruca „Dobry Jezu…”

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę