Ogłoszenia Duszpasterskie - 19 X 2014 r. - XXIX Niedziela Zwykła

1.      Dzisiaj w naszej bazylice i kaplicach pomocniczych msze św. jak  w każdą niedzielę.  O 16.30 nabożeństwo różańcowe po nim msza św. wieczorna. Dzisiaj z racji niedzieli misyjnej przy kościele młodzież przeprowadza akcje „Serce za Serce”, której idea i cel były zapowiadane w minioną niedzielę. Również dzisiaj u młodzieży można nabyć kolejny numer „Nasza Bazylika” w cenie 5 zł. Także dzisiaj w całej Polsce następuje liczenie wiernych przychodzących do kościoła i przystępujących do Komunii Św.

2.      Od poniedziałku do piątku  włącznie nabożeństwa różańcowe  z czytanką i Komunią św. o 17.00, w sobotę i niedzielę o 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach, a także do odmawiania modlitwy różańcowej w rodzinach i prywatnie.

3.      We wtorek  o 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej różaniec i msza św. wieczorna.

4.      W środę o 17.00 nowenna do Matki Bożej w połączeniu z nabożeństwem różańcowymi sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

5.      W czwartek dodatkowa msza o godz. 9.00. Będzie to miejsko – gminny jubileusz 35 par przeżywających 50 – lecie małżeństwa.

6.      W sobotę o 16.30 Rada Parafialna poprowadzi różaniec w intencji wszystkich parafian a o godzinie 17.00 Ks. Prałat Proboszcz zaprasza całą Radę do domu Duszpasterskiego na kolejne posiedzenie.

7.      W przyszłą niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświecenia kościoła miejscowego. W tym dniu na zakończenie światowego tygodnia misyjnego ofiary na tacę przeznaczone będą na cele misyjne Kościoła Powszechnego.

8.      W przyszły poniedziałek  27 października o godz. 17.oo Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż będzie w naszej bazylice przewodniczył uroczystej mszy koncelebrowanej przez około 50 kapłanów w czasie której nastąpi tzw. Posłanie misyjne Ks. Pawła Steca, który wkrótce uda się na misje do Peru. Już dzisiaj na tę wielką uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a zwłaszcza mieszkańców Siołkowej, Róże Różańcowe, rodziny kapłanów, sióstr zakonnych, kleryków oraz wszystkie grupy misyjne. W ramach przygotowania do tej uroczystości pan organista zaprasza wszystkich członków chóru zwłaszcza mężczyzn na próbę w czwartek o godz. 18.00

9.      Spotkania grup duszpasterskich:

Grupa Biblijna – we wtorek o godz. 18.30

Młodzi dla Misji - w środę i piątek o godz. 18.30 Ministranci – środa o godz. 16.00 Lektorzy – sobota godz. 8.00

Pozostałe grupy spotykają się wg. porządku ustalonego z opiekunami.

10.Spotkania rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 15.15 kl. II a i II b; o 16.00 kl. II c i II z Białej Wyżnej.

11.Przybliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Pamiętając o sprawach zewnętrznych nie zapominajmy o duchowej pomocy zmarłym. Wśród wielu możliwości pomocy zmarłym znajduje się także starożytna praktyka wypominków listopadowych i rocznych. Będą one w naszej bazylice czytane i omadlane według dotychczasowego zwyczaju. Kartki na wypominki można pobrać z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie nazwisk imion swoich zmarłych i przy wypominkach rocznych ewentualne podanie godz. mszy, przed którą chcemy, by za naszych zmarłych się modlono.

12.W listopadzie po raz kolejny w naszej parafii będzie miał miejsce, dla całego naszego dekanatu kurs lektorski. Spotkania odbywać się będą w Domu Duszpasterskim przez trzy kolejne soboty listopada (tj. 08; 15; 22). Bardzo prosimy wszystkich chętnych chłopców w wieku gimnazjalnym i szkół średnich pragnących zostać lektorami o zgłaszanie się do 1 listopada do opiekuna lektorów. Posługa lektora oraz możliwość służenia przy ołtarzu to wielkie wyróżnienie. Prosimy zwłaszcza wszystkich rodziców o zachęcenie swoich synów do podjęcia posługi lektora w naszej parafii.

13.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Młodzieżowe czasopismo  „Miłujcie się” można przez cały tydzień nabywać przy figurze Św. Antoniego, gdzie również znajduje się ciekawa książeczka o Różańcu. Serdecznie zachęcamy.

14. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: +Stanisław Szypuła przebywający przez ostatnie lata w ZOL Caritas w Grybowie, Dobry Jezu a nasz Panie…

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę

wtorek,