Get Adobe Flash player

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2015r. odpust parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej

 

1.     Dzisiaj msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 14.00 w Centrum Duszpasterskim dzień skupienia dla narzeczonych.
O 16.30 w bazylice procesja różańcowa, o 17.00 wieczorna Msza św. Również dzisiaj przed bazyliką i w zakrystii można nabywać książkowe kalendarze rolników. Są także jeszcze płyty z nagraniami p. Zygmunta Romanowskiego.

2.     W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, z tej racji w kaplicy na Zagórzu odbędzie się uroczysta Msza św.
o godz. 17.00; po niej odmówimy różaniec i ucałujemy relikwie św. Siostry Faustyny. Ks. Janusz – opiekun kaplicy zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia do wspólnej modlitwy a szczególnie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum w Siołkowej.

3.     We wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w naszej bazylice Msza święta
z okazji święta patrona Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Dyrekcja zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich związanych z tą szkolą. Zaś wieczorem w tym dniu o 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo różańcowe i Msza św.

4.     W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej odpust w parafii Binczarowa. W naszej parafii o 16.45 nowenna do Matki Bożej. O 17.00 nabożeństwo różańcowe i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii możemy składać w zakrystii do ostatniej chwili.

5.     W przyszłą niedzielę o 6.15 zmiana tajemnic różańcowych. Państwu Zelatorom i wszystkim Członkom Róż dziękujemy za pamięć o misyjnym dziele Kościoła. Również w przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy XV Dzień Papieski: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Z tej okazji tradycyjnie bazyliką i kaplicami młodzież zbierać będzie ofiary do puszek na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającej w nauce zdolnej, ubogiej młodzieży. Informujemy, że w tym dniu w Gorlicach i Brzesku będzie organizowany MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Zachęcamy do udziału, szczegóły programu na plakatach.

6.     Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.00 Siostry Służebniczki Agata Gunia i Elżbieta Tokarz  posługujące w miejscowym ZOL Caritas będą dziękować za 25 lat życia zakonnego.

7.     Serdecznie dziękujemy kolejnym 5 rodzinom za cegiełki na nowe organy.

8.     Spotkania w tym tygodniu: Wtorek po Mszy św. Grupa biblijna

Środa: 16.00 ministranci starsi,  18.30 MDM,  Czwartek 16.00 Papieski Dzieło Rozkrzewiania Wiary, Piątek 17.00 III klasy gimnazjalne z rodzicami, zaś po Mszy św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

9.      Informujemy, że w akcji „Makulatura na misje” zebrano 6 398 kg makulatury co dało 1 390 zł. Cała kwota została przekazana dla misjonarzy na budowę studni w Sudanie. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i młodzieżowa grupa Młodzi dla Misji dziękują wszystkim za udział i wsparcie tego dzieła.

10.                            Intencje Mszy świętej: we wtorek o 7.00 w intencji czcicieli św. Antoniego,
w czwartek o 7.30 w intencji Koła Przyjaciół Radia Maryja, w niedzielę o 6.30 w intencji członkiń Róży św. Rity ze Strzylawek Starowiejskich oraz ich rodzin i w intencji członków Róży św. Stanisława biskupa, intencje dziękczynno – błagalne.

11.                            Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

12.                            Pan Burmistrz miasta Grybowa prosi, by ogłosić, że w związku
z modernizacją gruntów i budynków prosi się mieszkańców obrębów I i II do zgłoszenia zmian i złożenia stosownych informacji podatkowych w Urzędzie Miejskim w Grybowie.

13.                            Proszono także, by poinformować, że uroczysta inauguracja roku akademickiego w PWSZ w Nowym Sączu odbędzie się w sobotę
8 października w kościele Św. Kazimierza  o godz. 9.30. Władze                              i duszpasterze serdecznie zapraszają pracowników i studentów.

14.                            W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.  Jadwigę Madej z Białej Niżnej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu
a nasz Panie…

Nowe organy

Sztandar Bazyliki

Dzisiaj jest

piątek,
09 października 2015

(282. dzień roku)

Święta

bł. Wincentego Kadłubka, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Dionizego, Ludwika

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
297077