Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie - 25 I 2015 r. III Niedziela Zwykła

 

1.     Msze św. w dniu dzisiejszym w naszej bazylice i kaplicach pomocniczych jak      w każdą niedzielę. O 17.00 msza św. wieczorna z nieszporami niedzielnymi. Przypominamy, że dzisiaj od 14.00 w kinie „Biała” będzie odbywać się VII Parafialny Przegląd Jasełek i Widowisk Bożonarodzeniowych ubogacony także występem zespołów muzycznych. Wśród widowisk będziemy mogli zobaczyć spektakl „Korzenie”, który zajął I miejsce na powiatowym przeglądzie Jasełek Bożonarodzeniowych w Nowym Sączu. Również dzisiaj Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na „Przegląd Kolędniczy” w wykonaniu orkiestr dętych z terenu naszej gminy, który odbędzie się o godz. 14.00 w Domu Kultury w Siołkowej.  Organizatorzy serdecznie zapraszają.

2.     We wtorek o 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a w środę o 17.00 Nowenna do NMP. Po niej msza wspólnotowa, na którą intencje można w zakrystii składać do ostatniej chwili.

3.     W miniony poniedziałek zakończyliśmy w naszej parafii doroczną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy prawie wszystkim rodzinom, za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, szczerą rozmowę, często o bardzo ważnych sprawach rodzinnych czy parafialnych, jak choćby budowa nowych organów. Dziękujemy za wyrazy uznania dla naszej pracy, za przedstawione sugestie o charakterze duszpasterskim czy gospodarczym, które w miarę naszych możliwości i konieczności troski o dobro wszystkich parafian będziemy starać się uwzględniać w naszej posłudze. Dziękujemy za gościnę i wszelkie wyrazy życzliwości. Wszystkim życzymy, by przyniesiony przez kapłana dar Bożego błogosławieństwa pozostał w naszych domach i rodzinach przez cały rok. Do tematów związanych z kolędą z pewnością będziemy wracać w naszych kazaniach. W intencjach wszystkich, których odwiedziliśmy podczas tegorocznej kolędy odprawimy uroczystą mszę św. koncelebrowaną z udziałem Młodzieżowego Chóru naszej bazyliki w najbliższą środę o godz. 17.00.

4.     Ks. Paweł Dyl, nasz Rodak, Kamilianin posługujący w dalekiej i ubogiej Gruzji poprzez swoich bliskich i przyjaciół zwrócił się z prośbą o wsparcie działalności prowadzonego przez niego ośrodka dla uchodźców z Osetii. Na ten cel przeprowadzono już zbiórki odzieży w szkołach naszej gminy. Natomiast w parafii w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona przy bazylice zbiórka ofiara do puszek oraz o 15.00 odbędzie się uroczysty koncert charytatywny kolęd i pastorałek z udziałem chórów i solistów. Szczegółowy program jest na plakacie w gablocie. Serdecznie prosimy o włączenie się w tą akcję i wsparcie prowadzonego przez Ks. Pawła pięknego dzieła.

5.     Istnieje możliwość uczestniczenia w pielgrzymce do Ziemi Świętej w terminie 14 – 21 luty (pierwszy tydzień ferii). Wszelkie informacje i zapisy u ks. Piotra. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie będzie we wtorek o 18.30 w Centrum Duszpasterskim. Plan pielgrzymki dostępny jest w gablocie parafialnej. Koszt 700 euro i 120 dolarów. Program pielgrzymki zamieszczony jest poniżej. 

6.     Serdecznie dziękujemy Pewnej Osobie z Grybowa za ofiarę 5000 PLN,  oraz Pewnym Osobom również z Grybowa za ofiarę 300 PLN na nowe organy.

7.     Spotkania grup duszpasterskich:

Grupa biblijna – we wtorek o 18.00

Młodzi dla Misji – w środę i piątek o 18.30

Ministranci – w piątek o 16.00

8.     W niedzielę o 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w Centrum Duszpasterskim.

9.     Niektóre intencje mszalne: w niedzielę o 9.30 w intencji Właścicielii Pracowników Lokalu Familly Pizza i Feniks.

10.                   Prasa katolicka dostępna jest przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Od dzisiaj Gość Niedzielny będzie kosztować 5 PLN.

11.                    Proszono, by przekazać następujące informacje poza duszpasterskie:

- Burmistrz Miasta Grybowa informuje, że od dnia 1. 02. 2015 roku Urząd Miejski     w Grybowie będzie czynny w poniedziałek od 7.30 - 17.00 a w pozostałe dni od 7.30 – 15.30. Informacje na temat godzin pracy oraz gospodarki odpadami można uzyskać na stronie Urzędu.

- Sołtys wsi Siołkowa informuje że 28. 01. 2015 roku o 16.00 odbędzie się w Domu Kultury w Siołkowej zebranie wiejskie.

- Klub Honorowych Dawców Krwi przy Prywatnych Gabinetach Lekarskich ADMA w Grybowie serdecznie zaprasza stałych i nowych krwiodawców na akcję oddawania krwi, która odbędzie się 1. 02. 2015  w niedzielę w Gabinetach przy ul. Grunwaldzkiej 36, w godz. od 8.00 do 14.00. Krew będzie przeznaczona dla pacjentów z terenu Miasta i Gminy Grybów leczonych w szpitalach w Gorlicach, Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu.

12.                    Z naszej wspólnoty odeszli w minionym tygodniu do wieczności:śp. + Julian Fałowski, + Franciszek Mrowca, + Marian Kiełbasa, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Dobry Jezu …

 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!
ZIEMIA ŚWIĘTA 2015


PIELGRZYMKA SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA

                                                   

14.02 – 21.02.2015

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ:  RZESZÓW – TEL AVIV – BETLEJEM

 

Godz. 6:30 – zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Jasionce, odprawa paszportowo - bagażowa. Odlot z RZESZOWA do TEL AWIWU o godz. 09:00 - posiłek w samolocie. Po odprawie paszportowej
i odebraniu Przejazd do hotelu w BETLEJEM – zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży. Zwiedzanie BETLEJEM: Pole Pasterzy, Msza św. Obiadokolacja, nocleg.

 

2 DZIEŃ: AIN KAREM - YAD VASHEM – KNESSET – BETLEJEM

 

Śniadanie. Wyjazd do AIN KAREM – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety, Msza św., Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do YAD VASHEM – InstytutuPamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, KNESSETparlament izraelski, Menora. Przejazd do BETLEJEM - wyjście do Bazyliki i Groty Narodzenia, Grota Józefa i groty obok, Grota Mleczna. zakupy, Obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ: JEROZOLIMA

 

Śniadanie. Przejazd do świętego miasta JEROZOLIMY na GÓRĘ OLIWNĄBetfage – miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy, Góra Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster Ojcze Nasz, kościół Dominus FlevitPan Zapłakał, Ogrody Oliwny i Bazylika Agonii Jezusa, Grota Getsemani, Msza św., kościół Grobu Matki Bożej,  Panorama Jerozolimy. Przejazd Bramą Syjonu, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii, miejsce ukrzyżowania Jezusa – Golgota i Grób Jezusa, przejście dzielnicą żydowską - Eja Kapitolina, pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEŃ: JEROZOLIMA

 

Śniadanie. Zwiedzanie świętego miasta JEROZOLIMY - wejście przez bramę św. Szczepana. Kościół św. Anny – sadzawka Betesda, przejście na Litostrotos, Klasztor Biczowania,  Msza św., Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa. Wejście do Grobu Pańskiego. Przejście starą dzielnicą miasta na Górę Syjon – Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Grób Dawida, Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Powrót do hotelu – obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ: BETANIA - PUSTYNIA JUDZKA – JERYCHO – MORZE MARTWE

 

Śniadanie. BETANIA: Msza św. - wskrzeszenie Łazarza, grób Łazarza. PUSTYNIA JUDZKA: See level. Aijn - miejsce chrztu Janowego - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do JERYCHA – najstarszego miasta świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza). Przejazd nad MORZE MARTWE - pobyt rekreacyjny z kąpielą. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w beduińskej restauracji, nocleg.

 

6 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

 

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CEZAREI NADMORSKIEJ – rzymskiego miasta z zachowanym akweduktem. HAJFA Ogrody Bahajskie. GÓRA KARMEL - nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris, Msza św. Przejazd  KANY GALILEJSKIEJ – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do NAZARETU, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, Kościół św. Józefa. Przejazd do hotelu: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

7 DZIEŃ: GÓRA TABOR – TYBERIADA – JEZIORO GALILEJSKIE

 

Śniadanie. Wyjazd na GÓRĘ TABOR Msza św. – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego. Wjazd na Górę Błogosławieństw. Przejazd do TYBERIADY - rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Obiad - ryba św. Piotra. Przejazd do KAFARNAUM - dom św. Piotra. TABGHA - miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ: TEL AVIV – RZESZÓW

 

Śniadanie. Msza św. W Bazylice Zwiastowania w Nazarecie, czas na indywidualną modlitwę. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa bagażowo - paszportowa. Wylot do KRAKOWA o godz.  6:00. Posiłek w samolocie. 8:40 – lądowanie w KRAKOWIE – odbiór bagaży. Zakończenie pielgrzymki ok. 10:00.

 

CENA : 700 EURO +120 USD

CENA OBEJMUJE:

 

·       przelot samolotem Rzeszów  – Tel Aviv – Kraków,

·       ubezpieczenie KL i NNW,

·       na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem w miejsca zwiedzania,

·       polskojęzycznego  przewodnika w Izraelu,

·       hotele (***) ze śniadaniem i obiadokolacją - pokoje 2-3 osobowe z łazienką,

·       bilety wstępu do obiektów podanych w programie,  zwyczajowe  napiwki oraz inne obligatoryjne opłaty - 65 $

·       ryba św. Piotra – 20 $,

·       wieczór beduiński – 15 $

·       odbiorniki systemu TOUR GUIDE – 20 $

 

UWAGA:

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę

Dzisiaj jest

czwartek,
29 stycznia 2015

(29. dzień roku)

Święta

bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Franciszka, Zdzisława

Zegar

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
233508