Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2015r.

1.     Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu. Po południu o godz. 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w domu duszpasterskim, o 15.00 i 17.00 Gorzkie Żale, po nich Msza św. bez kazania.

2.     Przypominamy, że Drogę Krzyżową w naszej parafii odprawiamy w piątek o godz. 8.00; 16.00 i 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Po drodze krzyżowej w piątek udzielamy Komunii Św. Zachęcamy do podtrzymywania pięknej praktyki odprawiania indywidualnej drogi krzyżowej.

3.     We wtorek o 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św. z okolicznościowym kazaniem, a w środę o 17.00 nowenna do NMP i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa.

4.     W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Z tej racji dodatkowa spowiedź w środę i czwartek od godz. 16.00 oraz piątek od 15:00. Ponawiamy prośbę, aby dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna korzystała ze spowiedzi w środę i czwartek. W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Sercu Pana Jezusa wraz z okolicznościowym kazaniem o godz. 6.15, 7.00 i 17.00. W tym dniu naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy działalność misyjną Kościoła. Mimo, że w I piątek będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej z udzieleniem Komunii Św. zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ na Mszy Świętej. Młodzież naszej parafii serdecznie zapraszamy na I piątkowe czuwanie na mszę na godz. 17.00 oraz Drogę Krzyżową po mszy św. W czuwaniu tym biorą obowiązkowy udział uczniowie klas II i III gimnazjum w ramach przygotowania się do sakramentu bierzmowania.

5.     W przyszłą niedzielę o 6.15 zmiana tajemnic różańcowych, również w przyszłą niedzielę część ofiar na tacę przeznaczona będzie na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

6.     14 i 21 marca (tj. dwie kolejne soboty) w godzinach od 9.00 do 15.00 w Domu Duszpasterskim będzie przeprowadzony Kurs Przedmałżeński dla młodzieży  z parafii Grybów i pozostałych parafii naszego dekanatu. W programie: wykłady, projekcje multimedialne i poczęstunek. Zapisy młodzieży w wieku 17 lat i starszej w kancelarii i u ks. Piotra Cichonia. Bliższe informacje przy zapisach. Serdecznie zapraszamy.

7.     Do skarbony św. Antoniego tradycyjnie przez cały Wielki Post można składać jałmużnę na świąteczna pomoc ubogim.

8.     Składamy serdeczne Bóg zapłać pewnym osobom ze Strzylawek Siołkowskich za ofiarę 1000 PLN oraz Róży św. Anny Z Białej Wyżnej za ofiarę 370 PLN na nowe organy do naszej Bazyliki.

9.     Intencje mszy św. We wtorek o 7.00 w int. czcicieli św. Antoniego; w środę o 7.00 w int. Ks. Prałata Kazimierza Dziedziaka z ok. imienin.; w piątek o 17.00 w int. dzieci z kl. II z Białej Wyżnej o dobre przygotowanie do I Komunii św.; w sobotę o 7.00 w int. III Zakonu św. Franciszka; w niedzielę o 16.00 Z Róży Matek św. Elżbiety z Białej Niżnej dz-bł. i za zmarłych z tej Róży.

10.           Spotkanie Grup duszpasterskich:

- Poniedziałek o godz. 16.00 Ministranci

- Sobota o godz. 8.00 Lektorzy

11.            Prasa katolicka dostępna jest przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do nabywania.

12.           Proszono, aby ogłosić:

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie ogłasza zapisy na rok szkolny 2015/2016 dzieci do klas I z roczników 2008 i 2009. Zapisy prowadzone są od 2 do 20 marca 2015 r. w kancelarii szkoły w godz. od 8.00 do 14.00

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę