Ogłoszenia Duszpasterskie - 23 XI 2014 r. - Niedziela Chrystusa Króla

1.     Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę. Z okazji święta patronalnego i działalnością ewangelizacyjno - charytatywną młodzież z KSM - u i liceum rozprowadza przy kościele breloczki: „Nie wstydzę się Jezusa”. Do breloczków dołączony jest obrazek św. Michała Archanioła. Dziękujemy za udział w tej akcji. Przypominamy także,  że istnieje nadal możliwość nabywania filmów i kalendarzy misyjnych.

2.     Przez cały tydzień różaniec z wypominkami za zmarłych o 16.30.

3.     We wtorek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.00, po nim msza święta z okolicznościowym kazaniem. We środę o 17.00 nowenna do NMP, potem msza święta wspólnotowa z kazaniem, na którą intencje można składać do ostatniej chwili.

4.     W sobotę wspomnienie św. Andrzeja Apostoła – odpust w Polnej.

5.     Przyszła niedziela to pierwsza niedziela adwentu, a zarazem nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kazania na wszystkich mszach wygłosi Ks. Krzysztof Brzostowski Pallotyn z Białej Niżnej. Po mszach św. przed bazyliką  będzie zbierał ofiary na odbudowę spalonej kaplicy we Wrzosowie, za którą jest odpowiedzialny. O godz.11.00 msza św. z kazaniem dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i młodsze.

6.     Niektóre intencje mszalne: we wtorek o 17.00 w intencji członkiń Róży św. Teresy ze Strzylawek Grybowskich dz - błag, a dla zmarłych członkiń Róży o radość wieczną.

7.     Spotkania grup w tym tygodniu:

Ministranci w poniedziałek o 16.00.

Grupa biblijna we wtorek o 18.00.

Katecheza dla rodziców i uczniów z klas II przygotowujących się do I Komunii świętej we czwartek. Klasa II a i II b o godz. 15.00, klasa II c i II z Białej Wyżnej o godz. 16.00.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątek o 19.00.

8.     Przypominamy o prowadzonej dzisiaj akcji oddawania krwi w Prywatnych Gabinetach Lekarskich „ADMA” w Grybowie w godzinach od 8.00 do 14.00. Krew przeznaczona będzie dla małych pacjentów Oddziału Onkologii Dziecięcego Szpitala w Prokocimiu.

9.      W najbliższą sobotę ks. Piotr wraz z dorosłym komitetem organizacyjnym w budynku OSP Grybów – Biała Wyżna w godzinach od 18.00 do północy organizuje „KATARZYNKI” – spotkanie dla małżonków i osób dorosłych. W programie: chrześcijańska zabawa, zespół weselny, ciepłe posiłki i różne niespodzianki. Jednym z celów organizacji „Katarzynek” – jest pomoc misjonarzom z naszej parafii, którzy planują przyjechać z młodzieżą z krajów misyjnych do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy serdecznie zapraszają i liczą na pozytywną odpowiedź. Koszt 90 zł od pary, zapisy u ks. Piotra do czwartku.

10.       Od jutra tradycyjnie Panowie Organiści i Siostry Felicjanki będą rozprowadzać poświecone dzisiaj w bazylice wigilijne opłatki. Pan Organista Ignacy Obrzut odwiedzi Siołkową w całości,   Strzylawki Siołkowskie, Grybowskie, Starowiejskie, Matelankę ul. Kazimierza Wielkiego  i Przedmieście. Pan Organista Mateusz Madziar odwiedzi Białą Wyżną, Zawodzie, Równie, Górki, Czerwony Potok, Podjaworze, Podgrabie, Kozieniec, Białą Niżną / domy za lecznicą/ Czerwoną Górę, Turystyczną Spokojną i Zdrojową. Pozostałych parafian prosimy o zaopatrywanie się w opłatki u Sióstr Felicjanek. Dziękując za życzliwe podejście do tej akcji prosimy, by z Panami Organistami odważnie podejmować rozmowę na tematy dotyczące zasadności budowy nowych organów w bazylice, działalności chórów bazylikowych, czy waszych sugestii w sprawach śpiewu, muzyki  w bazylice, wyświetlania tekstów itp.

11.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Gość Niedzielny dzisiaj z kalendarzem na przyszły rok.

12.       W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Helena Kłębczyk i + Jan Kozak, pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich.

Dożynki 2014

XXXII PPT na Jasną Górę