V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016r.

1. Dzisiaj w bazylice i kaplicach pomocniczych porządek mszy św.
    jak w każdą niedzielę. O 18.00 wieczorna msza św. z nieszporami niedzielnymi.
  2. W poniedziałek przypada Święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego wikariusza Ks. Marka Szczerby. Z tej okazji życzymy mu wiele łask Bożych i opieki Świętego Patronai Solenizanta polecamy Waszej modlitwie. W tym dniu przed mszą św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjna procesja błagalnao urodzaje do krzyża przed plebanią. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We wtorek o 1800 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.
    z okolicznościowym kazaniem. W środę o  1800 Nowenna do Matki Bożej, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa na którą intencje możemy zamawiać w zakrystii do ostatniej chwili.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 maja rozpoczniemy odprawianiew bazylice nabożeństw majowych zwanych potocznie„ majówkami”. W dni powszednie nabożeństwa będą w bazyliceo 18.00, a w niedziele, soboty i w I piątek o 17.30. Zachęcamy do modlitwy majowej także w kaplicach i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych,. Niech starsi przekazuję ten piękny zwyczaj młodszemu pokoleniu. Również w przyszłą niedzielę o 14.00         w Centrum Duszpasterskim dzień skupienia dla narzeczonych.

5.      Dziękujemy kilku osobom i rodzinom za kolejne,  indywidualne ofiary na organy jak i na renowację figury Św. Michała Archanioła.

6.      Spotkania grup w tym tygodniu:

- Spotkanie formacyjne w Centrum Duszpasterskim dla młodzieży z klasy II B odbędzie się w poniedziałek o godz.  14.00,  zaś dla klasy II A i C we wtorek o godz. 13.00.

- Grupa biblijna we wtorek o godz. 19.00.

- Aspiranci w środę o godz. 16.00 Ministranci młodsi w środę o godz. 17.00.

- Ks. Janusz zaprasza na spotkanie integracyjne młodzież z grupy Młodzi dla Misji i Szkolnego Koła Caritas z gimnazjum. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17.00 w szkole w Siołkowej.

7.      Niektóre intencje mszalne: W poniedziałek o 18.00   o  szczęśliwe urodzaje dla mieszkańców Białej Wyżnej po obu stronach drogi.   W środę na nowennie w int. Ks. Marka od chóru parafialnego. W piątek o 9.00 w intencji tegorocznych maturzystów z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Proszono, by ogłosić, że 3 maja o 16.00 w Kinie Biała odbędzie się projekcja filmu pt „Bogowie”. Bilety ufundowane przez Panów Burmistrza i Wójta można od jutra odbierać w kinie.

Nowe organy

piątek,
29 kwietnia 2016

Piatek. Swieto sw. Katarzyny Sienenskiej, dziewicy i doktora Kosciola.