XX Niedziela Zwykła - 17.08.2014r.

1. W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa część składki z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wsparcie rodzin poszkodowanych na skutek żywiołów.

2.  Witamy serdecznie wszystkich gości przybywających do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Zapraszamy do naszej bazyliki na prywatną i wspólną modlitwę.

3.   Dzisiaj msze św. w bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, i o 18.00 z nieszporami.

4.     We  wtorek o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem.

5.   W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy zamawiać do ostatniej chwili.

6. W czwartek o godz. 18.30 próba chóru bazylikowego.

7.     W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w  czwartek św. Piusa X, papieża i w piątek wspomnienie NMP Królowej.

8. Począwszy od dnia dzisiejszego przez cały czas trwania pieszej pielgrzymki do Częstochowy, wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziny pielgrzymów oraz pielgrzymów duchowych, zapraszamy na 15 minutowy apel maryjny, który będzie codziennie po mszy świętej wieczornej.

9. Wyjazd osób do Częstochowy na wejście PPT 25 sierpnia (tj. przyszły poniedziałek) będzie o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii.

10.   Proszono, aby ogłosić, że w Szkole Podstawowej Nr 1 w Grybowie od 18 sierpnia w godz. od 9.00 do 12.00 w sekretariacie będzie można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników na nowy rok szkolny dla uczniów, którzy od 1 września będą uczęszczać do klas: drugiej, trzeciej i szóstej.

Drugie ogłoszenie: w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej jest prowadzony nabór do bezpłatnej wieczorowej Szkoły Policealnej w zawodach technik informatyk, technik rachunkowości oraz w zawodach gastronomiczno-hotelarskich. Zapisy i więcej informacji w sekretariacie szkoły.

11.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej fatimskiej.

sobota,
23 sierpnia 2014