XXII Niedziela Zwykła 30.08.2015

1.     Dzisiaj msze św. w bazylice i kaplicach pomocniczych jak w każdą niedzielę. O 15.00 dodatkowa msza św. przy kapliczce na Kozieńcu. O 18.00 msza św. wieczorna z nieszporami niedzielnymi.

2.     W poniedziałek od godz.17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego.

3.     We wtorek o 8.00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum w Siołkowej a o 9.00 dla młodzieży z gimnazjum w Grybowie i szkół średnich. Serdecznie zapraszamy do udziału dzieci i młodzież, a także rodziców i wychowawców. O 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. z okolicznościowym rozważaniem. W tym dniu przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy modlić się za poległych i o dar pokoju na świecie.

4.     W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje w zakrystii możemy składać w zakrystii do ostatniej chwili.

5.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca września.  W I czwartek modlimy się o powołania. W I piątek msze św. wotywne o NSPJ  o 6.15, 7.00 i 18.00. W naszych modlitwach i ofiarach tradycyjnie    w tym dniu  pamiętamy o misyjnym dziele kościoła. O godz. 18.00 czuwanie na które zapraszamy całą młodzież naszej parafii, a obowiązkowo biorą  w nim udział uczniowie klas III gimnazjum. W I sobotę msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00. Po niej modlitwa za rodziny, zwłaszcza te, oczekujące narodzin potomstwa i proszące o dar rodzicielstwa. Dodatkowa spowiedź w czwartek  i piątek od godz. 17.00.

6.     W następną niedzielę o 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych w Centrum Duszpasterskim naszej parafii.

7.     Serdecznie dziękujemy kolejnym 6 rodzinom i osobom za dary serca - cegiełki na nowe organy. Serdecznie prosimy o ofiarność dalsze rodziny  i osoby, które jeszcze nie wsparły tego wielkiego dzieła.

8.     Ks. Przewodnik i Pielgrzymi Grupy 26 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej dziękują wszystkim za modlitwę,  a także za wszystkie inne formy życzliwości, zwłaszcza Urzędowi Gminy Grybów, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, P. Elżbiecie Obrzut i   P. Krzysztofowi Chronowskiemu

9.     W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. mgra Damiana Pitwora, nowego wikariusza. Życzymy wielu łask bożych w pełnieniu posługi duszpasterskiej w naszej parafii.

10.      Niektóre intencje mszalne: we wtorek o 7.00 w intencji Czcicieli Św. Antoniego,  sobotę o 7.00 w intencjach III Zakonu Franciszkańskiego, w niedzielę o 6.30 w intencji Róży św. Małgorzaty z ul. Leszczynowej i Akacjowej dziękczynno – błagalna.

11.      Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po Mszy św. wieczornej o 19.00.

12.      Zachęcamy do nabywania  prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Polecamy szczególnie „Gościa Niedzielnego” do którego dzisiaj dołączona jest płytka z nagraniem znanej książeczki „O naśladowaniu Chrystusa”.

13.      Proszono, by ogłosić: „Centrum Kana” w Nowym Sączu zaprasza maturzystów na kursy przygotowawcze do matury, a uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na nieodpłatne korepetycje. Bliższe informacje na stronie internetowej „Kany” i na plakacie gablocie.

14.      Z naszej wspólnoty odeszła śp. Maria Rodak i śp. Józefa Lichoń, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 w bazylice.  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie …

Nowe organy

31 sierpnia 2015