III Niedziela Zwykła 22.01.2017

1.     Dziękujemy zespołowi muzycznemu „NAZARET" z Lipnicy Murowanej, za oprawę muzyczną i kolędowanie w naszej bazylice. Życzymy dalszych sukcesów ewangelizacyjnych i muzycznych. Po każdej mszy świętej można wesprzeć trud nagrania pierwszej płyty. Muzycy serdecznie dziękują.

2.     Dzisiaj w Bazylice i kościołach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna msza św. połączeniu z nieszporami o 17.00.

3.     We wtorek o 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4.     W środę  o  17.00 nowenna do NMP i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy w zakrystii składać do ostatniej chwili.

5.     W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych kazania wygłosi  nasz Rodak O. Benedykt Krok od ponad 20 lat posługujący na Ukrainie. Po mszach będzie prosił o wsparcie jego działalności duszpasterskiej i charytatywnej w tamtym, bardzo niełatwym rejonie służby Kościołowi. Natomiast na kilku mszach św. w tym dniu  z kolędami wystąpi zespół ludowy z Łososiny Górnej.

6.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się w Polnej doroczne spotkanie opłatkowe dla Członków Parafialnych Oddziałów Caritas i Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

7.     Ks. Damian zaprasza dzieci starsze, a te młodsze wraz
z rodzicem na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy
w sobotę 28.01. 2017 w pierwszym dniu ferii o godz. 6.00. Jest to forma utrwalenia i przypomnienia sobie tematyki tegorocznych rorat o rocznicy koronacji obrazu MB Częstochowskiej. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Przy wsparciu parafii, koszt wyjazdu wynosi 40 zł. od osoby. Zapraszamy.

8.     Dziękujemy kolejnym pięciu rodzinom za  indywidualne ofiary cegiełki na nowe organy.

9.     Spotkania w tym tygodniu:

- Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy do bazyliki na spotkanie w czwartek o godz. 17.00.

- poniedziałek 16.00 Kandydaci na ministrantów.

- wtorek 18.00 spotkanie opłatkowe dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Grupy Biblijnej.

- środa 16.00 ministranci.

10.          Prasa katolicka do nabycia  przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj Gość Niedzielny z piękną płytą Andrea Bocellego.

11.          Proszono, aby ogłosić: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siołkowej zaprasza na jasełka i wspólne kolędowanie, które odbędą się 29 stycznia (tj. niedziela) o godz. 15.00 w Domu Ludowym w Siołkowej.

12.         Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: ++ Maria Główczyk i Emilia Główczyk oraz + Jan Niepsuj z Siołkowej,  którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 14.30. Dobry Jezu…

23 stycznia 2017

Poniedziałek, III Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, męczenników z Pratulina