IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017

1.     Dzisiaj w Bazylice i kościołach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu. O 15.00 i 17.00 Nabożeństwa Gorzkich Żali, bezpośrednio po nich Msze święte. W zakrystii i przed bazyliką rozprowadzamy baranki i paschaliki w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara, o którą wraz z Caritas prosimy w imieniu dzieci to przynajmniej 5 PLN.

2.     Od jutra w związku ze zmianą czasu msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00. Niedzielny porządek nabożeństw pozostanie tak jak dotąd do Niedzieli Palmowej włącznie.

3.     We wtorek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4.     W środę o 17.45 Nowenna do NMP. O 18.00 ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z parafii  Krużlowa. Jedna z Mszy św. wtedy sprawowanych będzie sanktuaryjną Mszą św. wspólnotową, na którą intencje możemy w zakrystii składać do ostatniej chwili. Tradycyjnie, ofiary składane na tacę w czasie Mszy św. z udzielaniem bierzmowania przeznaczone są na wsparcie fundacji abp. Jerzego Ablewicza pomagającej zdolnej i ubogiej młodzieży z naszej diecezji.

5.     W piątek Droga Krzyżowa o 8.00, 17.00  i 19.00. Katecheza chrzcielna po Drodze Krzyżowej. Również w piątek Mszą św. o 18.00 rozpocznie się po raz pierwszy w naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której bierze udział około 500 osób. Przejdą nocą odcinek trasy 33 kilometry wokół Grybowa rozważając po drodze indywidualnie poszczególne stacje. Pakiety Drogi Krzyżowej można odbierać w Centrum Duszpasterskim w czwartek od 17.00 – 19.00 i w piątek od 17.00 – 18.00.

6.     W sobotę przypada I sobota miesiąca kwietnia. Msza św.o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00 po niej modlitwy za rodziny oczekujące potomstwa i o dar potomstwa proszące. Po mszy św. w centrum duszpasterskim spotkanie formacyjne dla  członków III Zakonu Franciszkańskiego.

7.     Trzeciego kwietnia przypada dzień Imienin Ks. Prałata Proboszcza i Ks. Prałata Penitencjarza. Z tej okazji zostały na nadchodzący tydzień zamówione następujące msze św. dziękczynno błagalne:

·         W sobotę o 7.00 w int. Ks. Proboszcza od Arcybractwa Różańcowego,

·        W niedzielę o 6.30 w int. Ks. Penitencjarza od pensjonariuszy Caritas,

·        W Caritasie o 7.00, w int. Ks. Proboszcza od pracowników i pensjonariuszy Caritas,

·        W niedzielę o 8.00 w int obu Solenizantów od Kręgu Domowego Kościoła,

·        W niedzielę o 9.30 w int. Ks. Proboszcza od Parafialnego Oddziału Caritas,  i w int. obu Solenizantów od Rady Parafialnej,

·        W niedzielę o 16.00 w int. Ks. Proboszcza od Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej a o 18.00 od Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

8.     Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek 16.00 -  kandydaci na ministrantów.

Ks. Damian zaprasza na spotkanie do Centrum Duszpasterskiego dzieci klas III Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami:

Klasa III A – poniedziałek o 17.00

Klasa III B – poniedziałek o 18.00

Klasa III C – środa o 16.00

Klasa III D – środa 16.45

Klasa III Biała Wyzna – czwartek 17.00

Ks. Janusz Szpilowski zaprasza dzieci komunijne z Siołkowej wraz z rodzicami na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 w Centrum Duszpasterskim.

9.     Przez cały Wielki Post do skarbony przy figurze św. Antoniego można składać wiekopostną jałmużnę, swoje ofiary na świąteczną pomoc ubogim i inne dzieła charytatywne w parafii. Zachęcamy do otwartości serca.

10.Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

11.Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Ś.P. Antoni Witek i Stanisław Cwynar. Dobry Jezu..

sobota,
25 marca 2017