VII Niedziela Zwykła 19.02.2017

1.     Dzisiaj w Bazylice i kościołach pomocniczych msze św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna msza św. połączeniu z nieszporami o 17.00.

2.     We wtorek o 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia po niej Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

3.     W środę 17.00 nowenna do NMP i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy w zakrystii składać do ostatniej chwili.

4.     Przypominamy, że próby Chóru Mieszanego Naszej Bazyliki odbywają się obecnie w środy o godz. 18.00. Wraz z Panem Organistą, Ks. Januszem Mąką opiekunem chóru i żeńską częścią tego zespołu zwracamy się   z gorącą prośbą do Panów tych, którzy śpiewali o powrót do zespołu, a także nowych, gdyż brak męskich głosów grozi upadkiem tak ważnego dla dużej parafii zespołu, co z punktu widzenia duszpasterskiego i liturgicznego jest nie do pomyślenia, tym bardziej, że P. Mateusz Madziar, organista  dysponuje bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym do prowadzenia tego typu zespołu.

5.     W odpowiedzi na naszą prośbę Pan Wójt informuje, że zasadniczo w każdą niedzielę parking przy Urzędzie Gminy będzie otwarty  od 7.30 do 14.00 i wtedy można tam parkować swoje samochody, o co prosimy szczególnie mieszkańców Siołkowej, oczywiście rezerwując stosowny czas by w porę dojść do bazyliki. Może się zdarzyć jednak, że z jakiejś przyczyny brama będzie zamknięta, wtedy szukajmy innego miejsca.

6.     W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. z kazaniem dla dzieci. Zapraszamy do udziału.

7.     Spotkania w tym tygodniu:

Poniedziałek, godz. 16.00 kandydaci na ministrantów

Wtorek, godz. 18.00 grupa biblijna

Środa, godz. 16.00 ministranci

Piątek, godz. 17.00 w bazylice spotkanie klas III gimnazjum wraz z rodzicami.

Ks. Janusz Szpilowski zaprasza młodzież z grupy Młodzi dla Misji, Szkolnych Kół Caritas oraz wszystkich opiekunów tegorocznej kolędy misyjnej na spotkanie integracyjne przy muzyce i pączkach. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17.00 w szkole w Siołkowej.

8.     Niektóre intencje mszalne:

W przyszłą niedzielę o 6.30 w int. Róży św. Bernardyna /dz-bł/ a o godz. 11.00 w kaplicy na Zagórzu w int. członków Róży Jana Radzika /dz-bł/

9.     Klub Honorowych Dawców Krwi przypomina o dzisiejszej akcji  oddawania krwi w przychodni „Adma”.

10.          Prasa katolicka do nabycia  przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Przy figurze Św. Antoniego można być najnowszy numer bardzo dobrego czasopisma dla młodzieży „Miłujcie się” w cenie 4 PLN. Serdecznie polecamy.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: Śp. Janina Motyka, Artur Rzemiński, Teresa Góra. Dobry Jezu…

20 lutego 2017

Poniedziałek, Rok A, I Dzień powszedni