XXII Niedziela Zwykła - 31.08.2014r.

1.Dzisiaj msze św. w bazylice jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 parafialne dożynki przygotowane prezez wspólnotę w Siołkowej. Z tej okazji o godz. 15.00 przy WTZ w Siołkowej dożynkowy Festyn, na który organizatorzy serdecznie zapraszają. 0 15.00 dodatkowa msza św. przy kapliczce na Kozieńcu.

2.W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na msze św. o godz. 8.00 zapraszamy szkoły podstawowe i szkoła w Siołkowej, a o 9.00 szkoły gimnazjalne i średnie. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także nauczycieli i rodziców. Jest to zarazem 75 rocz. wybuchu II wojny światowej modlimy się w intencji poległych za Ojczyznę.

3.We  wtorek 0 17.30 Akcja Katolicka poprowadzi różaniec modląc się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o pokój na świecie. O 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej msza św. z okolicznościowym kazaniem.

4.W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej i sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możemy zamawiać do ostatniej chwili.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania i za powołanych. W piątek msze wotywne o NSPJ z okolicznościowym kazaniem o 6.15, 7.00 i 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy młodzież na wieczorne czuwanie, które poprowadzi grupa pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. W naszych modlitwach i ofiarach tradycyjnie pamiętamy w tym dniu o misyjnym dziele Kościoła. W sobotę msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00, po niej modlitwa za rodziny, zwłaszcza te, oczekujące narodzin potomstwa. Spowiedź okolicznościowa codziennie podczas dyżurów, a wszyscy kapłani będą spowiadać w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

6.W I sobotę spotkanie III zakonu Franciszkańskiego o godz. 7.00 msza św. po niej spotkanie w domu duszpasterskim.

7.W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00 w Domu Duszpasterskim.

Również w przyszłą niedzielę w Krużlowej o godz. 11.oo rozpoczną się gminne dożynki. Program na plakacie w naszej gablocie. W naszej parafii w tym dniu ofiary na tacę przeznaczone będą na budujące się w naszej diecezji nowe kościoły.

8.      Pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki  Tarnowskiej wraz z księdzem Przewodnikiem dziękują instytucjom z terenu miasta i gminy oraz osobom prywatnym za wsparcie i pomoc w organizacji tegorocznej pielgrzymki. Dziękują także kapłanom i duchowym pielgrzymom za modlitwę oraz prowadzenie codziennych wieczornych apeli w bazylice.

9.      Spotkania Grup Duszpasterskich: w poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie dla animatorów grupy MDM, we wtorek o godz. 19.00 Grupa Biblijna; w przyszły poniedziałek 09.09 o 19.00 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

10.  W naszej parafii powstaje drugi Krąg Domowego Kościoła. Kontakt i zapisy u ks. Janusza

11.  Z racji 75 – rocznicy od wybuchu II wojny światowej ks. Piotr 20 września (sobota) organizuje pielgrzymkę autokarową do Oświęcimia i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Intencją modlitwy i pielgrzymowania jest prośba o pokój na świecie. Koszt 90 zł od osoby. W organizację pielgrzymki włącza się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii. Zapisy w zakrystii i godzinach kancelarii parafialnej.

12.  Niektóre intencje mszy św.: We wtorek o 7.00 w int. Czcicieli św. Antoniego; w sobotę o 7.00 w int. III Zakonu św. Franciszka; w niedzielę o 6.30 Z Róży Matek z ul. Kazimierza Wielkiego pod wezwaniem św. Bernardyna o Boże bł. dla członków Róży i ich rodzin.

13.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej przy figurze Matki Bożej fatimskiej.

14.   Proszono aby ogłosić:

- Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza 06.09. na narodowe czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza które odbędzie się na Rynku od godz. 16.00 a w razie niepogody w Miejskim Domu Kultury.

- Przy stadionie w Stróżach organizowana jest szkółka sportowa dla dzieci od 4 do 12 roku życia (piłka nożna). Pierwsze spotkanie w sobotę o 14.00 na stadionie w Stróżach. Organizatorzy zapraszają dzieci wraz opiekunami.

- rozpoczęcie zajęć dla dzieci w przedszkolu w Siołkowej w poniedziałek o godz. 8.00.

15.  Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli: + Antoni Gruca, + Maria Sekuła, + Helena Cygnarowicz, oraz + Barbara Gucwa której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie: „Dobry Jezu…”

wtorek,
02 września 2014