XXI Niedziela Zwykła 21.08.2016 r.

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych porządek mszy św. jak           w każdą niedzielę. O 12.30 msza św. dożynkowa  wraz z odpowiednią oprawą, przygotowaną przez mieszkańców Białej Wyżnej. O 18.00 msza św. wieczorna w połączeniu  z nieszporami. Również dzisiaj,w pierwszą rocznicę poświecenia nowych organów, w ramach  I Grybowskiego Festiwalu Organowego, który odbywa się pod honorowym Patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża będziemy mogli wysłuchać kolejnego, pięknego koncertu. Wykonawcą będzie dzisiaj sam organizator festiwalu P. Krzysztof Michałek, organista bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Koncert rozpocznie się o 19.00 i potrwa ok. 1.5 godz. Do udziału zapraszamy parafian i gości, których poinformujcie o tym wydarzeniu. Przy końcu koncertu w bazylice będą zebrane ofiary na tacę na organizację wydarzenia. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy, przypominając że to już przedostatni koncert w ramach naszego tegorocznego festiwalu, oraz podkreślając że poprzednie dwa dostarczyły słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych, duchowych i religijnych. Również dzisiaj, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy o wolnej niedzieli do czego serdecznie zachęcamy.

2.      Codziennie podczas pielgrzymki po mszy św. wieczornej będziemy się modlić za pielgrzymów krótkim apelem jasnogórskim przed obrazem naszej Grybowskiej Pani.

3.      We wtorek o 6. 30 Msza Św. na rozpoczęcie trzydniowej pielgrzymki rowerowej z Grybowa do Częstochowy. Po Mszy św. zapraszamy uczestników na śniadanie do centrum duszpasterskiego. O 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św. z kazaniem.

4.      W środę na godz. 9.00 przybędzie do naszej bazyliki i „Bramy Miłosierdzia” pielgrzymka z parafii Kąty, z ks. Proboszczem Janem Witkiem. Po powitaniu będzie koronka, a potem msza św. z kazaniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O godz. 18.00 nowenna do NMP, po niej sanktuaryjna msza św. wspólnotowa, na którą intencje możnaw zakrystii składać do ostatniej chwili.

5.      W czwartek 25.08 kończy się XXXIV PPT. Wyjazd autobusów z osobami, które zapisały się wcześniej na powitanie pielgrzymów nastąpi spod plebanii o godz. 6.00. Prosimy o punktualność.

6.      W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.W bazylice msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o 18.00 z udziałem pieszych pielgrzymów z naszej 26 grupy PPT.  W tym dniu w miejsce kazania, zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski na każdej mszy św. przed wystawionym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odmówiony specjalny akt zawierzenia Królowej polski z odpowiednimi modlitwami. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post piątkowy.

7.      W najbliższą IV sobotę miesiąca celebrować będziemy kolejne  uroczyste nabożeństwo w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Tym razem do pielgrzymowania do „Bramy Miłosierdzia jesteśmy zaproszeni, my parafianie grybowscy. Ponieważ jednym ze znaków tego roku i warunków dostąpienia łask jubileuszowych jest piesza pielgrzymka, dlatego będziemy zgodnie z tym, co było zapowiadane pielgrzymować pieszo z trzech znaczących miejsc w naszej parafii. Z kaplicy na Podchełmiu pod przewodnictwem Ks. Marka i ks. Piotra, z Podjaworzaz Ks. Damianem i Ks. Januszem Mąką i Zagórza z Ks. Januszem Szpilowskim. Wszystkie grupy wyruszą o godz. 8.00. Na miejsce wyjścia może nas ktoś podwieźć, albo można dołączać na trasie pielgrzymowania poszczególnych grup. Policję i strażaków prosimyo zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom. Program pielgrzymkiw bazylice jak podczas każdego z tych uroczystych nabożeństw. Serdecznie zachęcamy do bardzo licznego, stosownie do wielkości naszej parafii udziału w tym bardzo ważnym wydarzeniu duchowym.

8.      W przyszłą  niedzielę  o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa  msza św. przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej na Kozieńcu w intencji Róży Matek z Kozieńca. Również w przyszłą niedzielę o  godz. 19.00 ostatni koncert w ramach I Grybowskiego Festiwalu Organowego. Koncert wykona pochodzący z Nowego Sącza znany krakowski organista P.Marek Wolak. Już dziś serdecznie zapraszamy.

9.      Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Białej Wyżnej za dożynkowy dar w postaci kompletu 10 czerwonych ornatów do naszej bazyliki, jednej osobie ofiarę 500 PLN na relikwiarz Św. Jana Pawła II, a wszystkim za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne.

10.Zachęcamy do nabywanie i czytania prasy katolickiej wyłożonej przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

11.   Niektóre intencje mszy św. w tym tygodniu: W przyszłą niedzielę o 8.00 W intencji mieszkańców Osiedla Biała Wyżna o błogosławieństwo Boże w rodzinach w pracy i na roli.

12.  Z naszej wspólnoty odeszła :+ Barbara Tokarz. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu.

piątek,
26 sierpnia 2016