19.08.2018 r. - XX Niedziela Zwykła

1.     Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku. Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę.

2.     Codziennie po mszy św. wieczornej modlimy się za pielgrzymów z naszej parafii.

3.     We wtorek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i msza św.z okolicznościowym kazaniem.

4.     W środę o 18.00  nowenna do NMP i Msza św. wspólnotowa, na którą w zakrystii intencje możemy składać do ostatniej chwili.

5.     W sobotę kończy się Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wyjazd autokarów na powitanie pielgrzymów w sobotę 25 sierpnia o 6.00 rano spod plebani.

6.  W przyszłą niedzielę o 11.00 msza św. dożynkowa z int. mieszkańców Białej Wyżnej. Organizatorom dziękujemy za inicjatywę, przygotowanie liturgii mszalnej i dar ołtarza w postaci 10 nowych haftowanych zielonych ornatów do bazyliki o wartości 1 tys. PLN.

7.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce na Kozieńcu. Mieszkańcy i kustosze kapliczki serdecznie zapraszają.

8.    Zbliża się historyczna uroczystość poświęcenia i otwarcia naszego parafialnego przedszkola im. św. Dzieci Fatimskich. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze ofiary. Dziękujemy za wiele godzin bezinteresownych prac przygotowawczych Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom przedszkola. Przypominamy o planowanym w dniu poświęcenia tj. 1.09 i festynie zwłaszcza dla dzieci i zapraszamy wszystkich, którzy mogliby w jakikolwiek sposób pomóc w jego organizacji do zgłaszani swoich ofert. Na pobyt adaptacyjny zapraszamy zapisane dzieci już w tym tygodniu od czwartku w godzinach od 9.00 do 12.00. Dzieci muszą być wyposażone w pantofle. Zgodnie z przepisami prawa w tym czasie powinien także być w przedszkolu jeden z rodziców każdego dziecka. Informujemy także, że mamy jeszcze 5 miejsc w grupie starszaków, czyli 5/6-latków. Zainteresowanych rodziców, również spoza parafii zapraszamy codziennie do obejrzenia przedszkola, przygotowanych wspaniałych warunków i podejmowania decyzji. Przypominamy także, że czesne wynosi 200 PLN miesięcznie plus opłata za posiłki. Informujemy, także, że w przyszłym roku, ze względu na układ wiekowy dzieci z tegorocznych przyjęć rekrutacja obejmie tylko ok. 10 nowych dzieci. Bliższe informacje u P. Dyrektor Przedszkola.

9.     Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.Przy Św. Antoni mamy Kalendarz na nowy rok ze wstawką fotograficzną z naszej bazyliki. Przy figurze Matki Bożej mamy cały czas dostępną piękną i bardzo interesującą książkę o naszym wielkim Rodaku Ks. Biskupie Karolu Pękali wydaną przez naszą Parafięz okazji  50- lecia śmierci tego hierarchy.

10.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje dwie pielgrzymki w do różnych sanktuariów w różnych terminach. Informacje i zapisyu P. Stanisława na Starej Wsi. Znaleziono klucze na ul. Wąskiej są do odebrania w punkcie kasyjnym Banku Spółdzielczego na ul. Grunwaldzkiej.

11.   Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Eugeniusz Bania i + Jan Michalik. Dobry Jezu…

środa,
22 sierpnia 2018