27.05.2018 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.      Dzisiaj w bazylice i kościołach pomocniczych Msze św. jak w każdą niedzielę. O 11.00 uroczysta Msza św. prymiocynja Ks. Adriana Fydy naszego Neoprezbitera. Msza z 12.30 będzie o 13.00. O 17.30 Nabożeństwo majowe i o 18.00 Msza św. wieczorna.

2.      Przypominamy, że dzisiaj od 8.00 do 13.30 w budynku Szkoły Podstawowej trwa akcja oddawania krwi.

3.      We wtorek o 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowei Msza św.

4.      W środę o 17.30 nowenna do NMP w połączeniu z nabożeństwem majowym O 18.00 sanktuaryjna Msza św. wspólnotowa, na którą intencje
w zakrystii możemy składać do ostatniej chwili. Będzie to zarazem pierwsza Msza  św. z Uroczystości Bożego Ciała.

5.      W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W bazylice Msze św., o godz. 6.30, 8.00, o 9.30 z uroczystą procesją do czterech ołtarzy na Rynku. Po procesji Msza św. o 11.30 i wieczorem z procesją o godz. 18.00 (procesja przed Mszą św.) Boże Ciało jest uroczystością obowiązkową, więc należy uczestniczyć we Mszy św., nie tylko w procesji. Składka w Boże Ciało tradycyjnie przeznaczona jest na wsparcie hospicjów działających w naszej diecezji. W związku z tą uroczystością prosimy o udekorowanie domów i instytucji na rynku
i w całej parafii. Prosimy także na Mszy o 9.30 nie parkować na Rynku samochodów oraz w miarę możliwości nie przynosić wtedy do bazyliki, ani na procesję telefonów komórkowych, gdyż zakłócają one działanie nagłośnienia, zwłaszcza procesyjnego. Prosimy też wszystkie grupy i stany o zaangażowanie w budowę ołtarzy i uroczystą procesję. Bardzo zachęcamy do licznego udziału i zaangażowanie w asysty procesyjne.

6.      W pierwszy piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony w całości NSPJ.  Litanię do NSPJ będziemy w oktawie Bożego Ciała śpiewać podczas procesji o 7.00 i wieczorem o 18.00.  Msze św. wotywne o NSPJ w tym dniu o 6.15, 7.00 i 18.00. W modlitwie i ofiarach na tacę tradycyjnie pamiętamy o misyjnym dziele Kościoła. Spowiedź podczas dyżurów i dodatkowo w piątek od 16.30. O 19.30 rozpoczęcie czuwania dla młodzieży o 20.00 Msza święta dla młodzieży.

7.      W pierwszą sobotę na Mszy św. o 7.00 i podczas procesji modlimy się za rodziny, zwłaszcza te oczekujące potomstwa i o dar potomstwa proszące.

8.      W przyszłą I niedzielę miesiąca o 6.15 zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy o 9.30 procesja eucharystyczna i przed Mszą wieczorną o 18.00. O 14.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

9.      Dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować pewnej Rodzinie z Siołkowej za  ofiarę na budowę przedszkola parafialnego. Pewnej osobie Grybowa za dar na odnowę tabernakulum. Za ofiary na Boże Ciało Dziękujemy parafianom z: Matelanki, Siołkowej Pańskie, Siołkowej Osików, Siołkowej Centrum
i Zofinów, Podchełmia, Strzylawek Starowiejskich, Strzylawek Grybowskich, Topolowej 13, Sośnia Górnego, Białej Wyżnej od Kąclowej, Białej Wyżnej Górki, Strzylawek Siołkowskich II część, Leszczynowej, Akacjowej, Topolowej w obrębie osiedla Lizawy, Topolowej 13, czerwonej Góry, Białej Wyżnej – prawa strona od Kąclowej, Bema 3, Oś. 600 lecia, Na Stoku, Na Skarpie, Cmentarna, Ogrodowa. Dziękujemy też wszystkim, którzy podjęli się tych ofiar. Miło było słyszeć od wielu, że ta akcja spotkała się ze zrozumieniem u zdecydowanej większości parafian, a nawet niektórych gości.

10. Pan Burmistrz Miasta prosił, by ogłosić, że wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci z terenu miasta na obchody Dnia Dziecka
1 czerwca na Orliku o godz. 15.00 Bliższe informacje na plakatach.

11. Niektóre intencje mszalne: w niedzielę o 6.30 w intencji Róży Mężczyzn św. Józefa z Białej Wyżnej, dz – błag i za zmarłych z Róży.

12. Spotkania w tym tygodniu:

Wtorek 18. 30 Młodzi dla Misji, o 19.00 Grupa Biblijna

Sobota Msza św. o 7.00 w intencji Czcicieli Zakonu św. Franciszka
i spotkanie formacyjne.

13. Prasa katolicka do nabycia przy figurze Matki Bożej. Dzisiaj mamy także tygodnika „Niedziela”, który jest dostępny w cenie 5 PLN, oraz dwumiesięcznik dla małych dzieci „Tęcza” także w cenie 5 PLN.

14. Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Józef Święs, + Adam Radzik, Józef Kotlarz. Dobry Jezu a nasz Panie …

28 maja 2018

Poniedziałek, VIII Tydzień zwykły